KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

HABERLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

HABERLER

CKM’de felsefe semineri

CKM’de felsefe semineri

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nin yeni etkinlik sezonu konserlerden tiyatro oyunlarına, gösterilerden sergilere, seminerlerden konserlere dolu dolu bir programla başladı.

Düzenlediği etkinliklerle sanat, bilim, akademi, felsefe dünyasının birçok ismini meraklılarıyla buluşturan CKM’de yeni sezonla birlikte felsefe seminerleri de devam etmekte.

Kadıköy Belediyesi ve Maltepe Üniversitesi iş birliğiyle sezon boyu devam edecek “Türkiye’de Felsefe Dünyasında Ne Var?” adlı seminerin Ekim ayı programının konuğu felsefeci, çevirmen, yazar Prof. Dr. Betül Çotuksöken.

İlki 13 Ekim Cumartesi saat 10:00’da başlayan seminerde Çotuksöken felsefi düşünmenin ve felsefe bilgisinin Türkiye’deki serüvenini izleyicileriyle paylaştı.

Felsefenin bir düşünme eğitimi olduğunu söyleyen Çotuksözen’in Cumhuriyet Dönemi'nde öne çıkan ve sürekli olarak yeniden yapılanan yükseköğretim ortamında felsefenin öğretim ve araştırma alanı olarak ne durumda olduğunu değerlendireceği ikinci gün semineri ise 20 Ekim Pazar saat 10:00’da başlayacak.