KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

HABERLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

HABERLER

Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’nda ödül alan eserler dijital mecrada

Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’nda ödül alan eserler dijital mecrada

2021 Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’nda ödül alan genç bestecilerin “Keman ve Piyano Eserleri” albümü Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası tarafından Lila Müzik etiketiyle yayınlandı.

Müzik repertuvarını zenginleştirmek ve genç bestecileri teşvik etmek amacıyla düzenlenen, 35 yaş altındaki müzisyenlerin davet edildiği Ulusal Beste Yarışması’nın final konseri 27 Aralık 2021 akşamı yapılmışt, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın katılımıyla gerçekleşen gecede ödüller sahiplerini bulmuştu.

Cihat Aşkın, Hasan Uçarsu, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Gülsin Onay, Özkan Manav ve Oğuzhan Balcı’dan oluşan jüri, yarışmada birinciliği Arda İşkol’un “Keman ve Piyano İçin Sonat”, ikinciliği Doğaç İşbilen’in “Keman Sonatı” ve üçünlüğü ise İmge Yağmur Tiryaki’nin “Keman ve Piyano İçin Üç Bölüm” başlıklı eserine vermişti.

Yarışmada ödül alan eserler, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası başkemancısı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı profesörlerinden Pelin Halkacı Akın ile MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda piyano ve oda müziği dallarında eğitim veren doktor-öğretim üyesi piyanist İris Şentürker tarafından yorumlandı ve kaydedildi.

“Keman ve Piyano Eserleri” başlıklı albümün kaydı Ozan Sarıer’e, grafik tasarımı Gözde Oral’a, Süreyya Operası fotoğrafları ise Emre Başak’a ait.


Fotoğraf Galerisi