KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Ahmed Arif - Şahdamarım

Ahmed Arif - Şahdamarım

Konser

BİLET AL

Tarih15 Ekim 2021

Saat 20:30

Mekan Özgürlük Parkı Açık Hava Sahnesi

Dostlar Tiyatrosu

Yazan: Ahmed Arif

Uyarlayan, Yöneten ve Oynayan: Genco Erkal

Müzik: Ercan Çağıran, Gökhan Çağıran

Ahmed Arif’in şiirlerinden bestelenen şarkılar:
"Suskun" ve "Ay Karanlık" - Müzik: Ahmet Kaya
"Kara" - Müzik: Grup Ekin
"İçerde" - Müzik: Rahmi Saltuk

Bu parçalar dışındaki bütün besteler: Ercan & Gökhan Çağıran

Tek bir şiir kitabıyla edebiyatımızın zirvesine yükselmiş, halk kitlelerince çok sevilen büyük ozan Ahmed Arif'in ölümünün 30'uncu yılında, Dostlar Tiyatrosu onun değerli anısına bir armağan sunmak istedi. Genco Erkal, Ahmed Arif'in şiir, söyleşi ve mektuplarından yola çıkarak 'Şahdamarım' adlı bir müzikli gösteri düzenledi. Sahne tasarımı Duygu Sağıroğlu’nun çalışmalarından uyarlandı. Ozanın şiirlerinden bestelenen şarkıları ise sahnede Ercan ve Gökhan Çağıran kardeşler yorumluyor.

biletix.com

7+

 

Değerli sanatseverler, etkinlik girişlerinde, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye istinaden fotoğraflı kimlik kartı, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması ve en az iki doz aşı olunduğuna dair belge kontrolü yapılacaktır. Hayat Eve Sığar uygulamasında ''HES Kodunu Sorgula'' menüsünden HES Kodunuzu sorguladığınızda ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' yanıtı çıkıyorsa, azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapıldıktan sonra etkinlik alanına giriş yapabilirsiniz. Etkinlik alanında yapılan kontrol sırasında ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' görünmesi durumunda etkinlik alanına girişinize izin verilmeyeceğini üzülerek belirtiriz.

Etkinlik sırasında izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır, muhakkak maske takmalı ve konser süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.