KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Aşk Dersleri

Aşk Dersleri

Tiyatro

BİLET AL

Tarih24 Eylül 2021

Saat 21:00

Mekan Özgürlük Parkı Açık Hava Sahnesi

Tiyatro 11

Yazan: Dario Fo & Franca Rame
Çeviren, Uyarlayan, Yöneten: Füsun Demirel
Sahne Tasarımı: Mert Küçülmez
Görsel Çizimler: Figen Aydıntaşbaş
Kostüm: Sevinç Suda
Işık: Alev Topal
Işık Kumanda: Erdi Güçlü, İbrahim Süer

Oynayanlar: Füsun Demirel, Mert Küçülmez, Serpil Özcan

Yazarlar bu cesur ve içten oyunda; bir insanın cinsel gelişimini, cinsel bilgisizliğin nelere mal olduğunu, eğitim eksikliğini, aile içindeki kapalı, tutucu ilişkinin çocuk gelişimi üzerindeki olumsuz etkilerini, evlilikteki cinsel sorunlar ve benzeri konuları ironik bir dille aktarıyor. Oyun bunları tartışırken aşktan söz ediyor. Duygusal ve fiziksel aşktan… Ve eğer sevmeyi, âşık olmayı, cinselliği anlayıp yaşayamıyorsak; dünyayı değiştirmek için kollarımızı sıvarken bir yanımızın eksikliğini hep duyacağımızı ve bunu miras olarak yarınlara taşıyacağımızı hatırlatıyor.

Füsun Demirel'in çevirip, kendi anılarından yola çıkıp günümüz Türkiye koşullarına uyarladığı oyuna “Tek Kişilik Diyalog”, “Bant Sistemi” ve “ Tecavüz” adlı ara oyunlar eşlik ediyor.

Sahneden günümüz koşullarında kadınlık ve erkeklik meselesini kadın bakış açısıyla sunmanın heyecanını yaşayan Füsun Demirel, Serpil Özcan ve Mert Küçülmez, tüm kadınları ve özellikle erkekleri bu dershaneye ya da bu laboratuvara bekliyor… Eğlenirken, gülerken aslında aşk ve cinselliğe dair ne çok eksiklerimiz olduğunu bize hatırlatıyor...

Biletix.com

14+