KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Beş Sevim Apartmanı

Beş Sevim Apartmanı

Tiyatro

Tarih20 Ağustos 2020

Saat 21:00

Mekan Kadıköy Belediyesi Özgürlük Parkı Açık Hava Tiyatrosu

Tiyatro Alesta

Doktor Samimi İstanbul’da beş odalı bir apartman dairesinde halası ile birlikte yasar. Annesi o küçükken Amerika’ya gitmiş ve Samimi’yi halasına emanet etmiştir. Annesi sadece senede bir gün onu görmeye gelmiştir. Samimi fazla konuşan biri olmamıştır hiçbir zaman. Sadece dersleriyle ilgilenen Samimi’nin başarılı bir okul hayatı olmuştur. Üniversitede tıp bölümünü bitirmiş sonrasında da psikiyatri uzmanı olarak hastanede çalışmaya başlamıştır. Samimi hayatı boyunca gece konuştuğu cin ve peri dostlarının sözünden hiç çıkmamıştır, onlar ne derse yapmıştır. Samimi 30 yaşında aşık olmuş ve bu aşkı cin ve peri dostlarına söylemiştir. Samimi’nin aşkına sinirlenen dostları Samimi’yi korkutmuşlardır. Samimi gidip ona sevdiğini bile söyleyememiştir. Ama gelen tehditlerden sonra dostlarını düşman ilan etmiş ve dünyaya “cin ve peri diye bir şey yoktur” u kanıtlamaya karar vermiştir. İlk hastaneden beş kimsesiz hastayı Cihangir’de satın aldığı beş katlı “BES SEVİM APARTMANI”nın her bir katına sırayla yerleştirmiştir. Günler geçtikçe olaylar istediği gibi gelişmemiş ve bu süreçte Samimi gitgide yıpranmıştır. Akıl sağlığı gittikçe bozulan samimi cin ve perilerin onun vücudunu ele geçirdiğini, kurtuluşun ateş olduğu kararına varmış ve bir Haziran sabaha karsı Beş Sevim Apartmanı büyük bir yangınla küle dönmüş.

Etkinlik kuralları:

Katılımcılar/izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.

- Katılımcılar/izleyiciler alana girerken muhakkak maske takmalı ve konser süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkarılacaktır.

- Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile gerçekleşecektir.

- Konser alanına dışardan su dışında yiyecek ve içecek alınmayacaktır.

- Etkinlik alanı girişinde dezenfektan, ateş ölçer gibi koruyucu donanımlar bulundurulacaktır.

- Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır.

- Tüm yaş çocuk grubu bilete tabidir.

-Etkinliklerin yaş sınırı sayı ile belirtilmiştir. Belirtilen yaşın altındaki çocukların gösterime getirilmemesi önemle rica olunur.

- Gösterimlerimiz saat 21.00’da başlar. Gösterim başladıktan sonra içeriye seyirci alınmayacak, geç gelen izleyicilerimiz ise ikinci perdede içeri girebilecektir.

Bilet Fiyatı : 25 TL

+16​