KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Bir Meşrutiyet Faciası Yahut Gündüzlerimiz

Bir Meşrutiyet Faciası Yahut Gündüzlerimiz

Tiyatro

BİLET AL

Tarih25 Eylül 2020

Saat 21:00

Mekan Kadıköy Belediyesi Özgürlük Parkı Açık Hava Tiyatrosu

Seyyar Sahne

Üç karakter; Metin, Ali, Feyyaz. Bir restoranda, ayrı masalarda yemek yemekte ve karşılarındaki kişilerle konuşmaktadırlar. Metin sevgilisi ile, Feyyaz Ablası ile, Ali müdürü ile gelmiştir. Her birinin konuşması istemedikleri bir yere doğru gider. Bu konuşmanın bir yerinde Ali, tüm restorana hitap etmek için ayağa kalkar ama pantolunu olmadığını fark eder. O anda, üçü birbirleriyle ilk kez göz göze gelirler ve restoranda üçünden başka kimse olmadığını, hatta önlerinde yemek bile olmadığını idrak eder. Hepsi o an kendilerinin rüya görüp diğer ikisinin hayal olduğunu iddia eder. Kavga ederler, uyanmaya çalışırlar, ama bir türlü kimin gerçek kimin rüya olduğu konusunda bir sonuca varamazlar.

Bu “rüya-yer” onları şekilden şekile, karakterden karaktere, mekandan mekana sokarken; hayatın uyanıkken geçen sıkıcı hallerine, birbirlerine ve kendilerine dair bir sürü şeyi keşfettikleri bir maceraya düşerler. Ta ki; hafifletici bir ağırlık çökene kadar.

Etkinlik kuralları:

Katılımcılar/izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.

- Katılımcılar/izleyiciler alana girerken muhakkak maske takmalı ve konser süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkarılacaktır.

- Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile gerçekleşecektir.

- Konser alanına dışardan su dışında yiyecek ve içecek alınmayacaktır.

- Etkinlik alanı girişinde dezenfektan, ateş ölçer gibi koruyucu donanımlar bulundurulacaktır.

- Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır.

- Tüm yaş çocuk grubu bilete tabidir.

-Etkinliklerin yaş sınırı sayı ile belirtilmiştir. Belirtilen yaşın altındaki çocukların gösterime getirilmemesi önemle rica olunur.

- Gösterimlerimiz saat 21.00’da başlar. Gösterim başladıktan sonra içeriye seyirci alınmayacak, geç gelen izleyicilerimiz ise ikinci perdede içeri girebilecektir.

Bilet Fiyatı: 25 TL

+15