KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Bozok Quartet

Bozok Quartet

Konser

BİLET AL

Tarih21 Ocak 2019

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Bozok Quartet: Tayfun Bozok (keman), Derya Bozok (keman), Evren Bilgenoğlu (viyola), Erkan Özbek (viyolonsel).

Program:

L.v. Beethoven - Yaylı Kuartet “Serioso” Op. 95

D. Şostakoviç - Yaylı Kuartet No. 7 Op. 108

M. Ravel - Yaylı Kuartet, Fa majör

Ankara'da kurulan Bozok Quartet'in üyeleri, bir yaylı dörtlü olmanın evlilikten bile daha zor birlikteliğini yürütmenin olmazsa olmazı sayılan idealizmi sanatlarının önüne koymuşlar. Özel yaşamdaki dostluğu ve uyumu bir yaylı dörtlüde müziğe yansıtmak icin, çoğu müzisyenin kısa sürede pes edeceği, zorlukları aşarak düzenli çalışmalarla güçlü bir repertuvar geliştiriyorlar. Verdikleri konserler, dinleyiciyi anlık etkileyip hemen unutulacak cinsten değil.

Hepsi solist nitelikli 4 müzisyenin uzun soluklu bir grubu yürütmesi için önemli bir avantajları daha var; hepsi kadrolu sanatçılar. Ama bu avantajı kullanıp, memur müzisyenlikten sıyrılıp, müzik sevgisini orta yaşlarda da sürdürebilen o kadar az profesyonel var ki! Bozok Quartet'i ayrıcalıklı yapan da işte bu rahatı tepip, riskli ve stresli bir ikinci çalışma ortamı yaratmakta ısrar etmeleri.

Bilet fiyatları: 25-30 TL

21 Aralık'ta satışa çıkacak olan biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden veya https://kkm.kadikoy.bel.tr/anasayfa.aspx​ adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.