KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Fuaye Konseri: Partita (Ellen Jewett)

Fuaye Konseri: Partita (Ellen Jewett)

Konser

Tarih14 Ocak 2019

Saat 18:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Ellen Jewett (keman)

Program:

A.A. Saygun - Partita

J.S. Bach - Partita, Re minör

Bu program Johann Sebastian Bach'ın 333'üncü doğum yılı kapsamında, 2018-2019 sezonunun başından itibaren Ellen Jewett tarafından Bach@333 başlığıyla seslendirilen bir dizi konserin devamı niteliğindedir.

Sanatçı, Bach'ın Partitası'nın yanı sıra, Ahmet Adnan Saygun'un ilk defa Jewett tarafından CD'ye kayıt edilen ve 2019'da Naxos etiketiyle piyasaya çıkacak olan Partitası'nı da fuayenin büyülü ortamında dinleyiciyle buluşturacak...

Amerikalı kemancı Ellen Jewett, 11 yıl boyunca bol ödüllü bir dörtlü olan Audubon Quartet'in üyesi olarak bu grupla birlikte sayısız konser vermiştir. Jewett'in Centaur, Chandos, Albany ve Newport Classics gibi şirketlerce yayınlanmış kayıtları vardır. Yo Yo Ma, Maxim Vengerov gibi sanatçılarla oda müziği birlikteliklerinin yanı sıra, Phillip Glass, Sir Michael Tippett gibi çağdaş bestecilerin eserlerinin dünya prömierlerini seslendirmiştir. Gürer Aykal’ın daveti üzerine 3 yıl boyunca Borusan Filarmoni Orkestrası'nın birinci kemancılığını yapan sanatçı, Hezarfen Ensemble’ın kurucu üyelerindendir. Jewett son yıllarda solistlik kariyerinin yanı sıra Klasik Keyifler’in sanat direktörlüğünü de yürütmektedir.

Sınırlı sayıdaki ücretsiz giriş kartları 7 Ocak'tan itibaren, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.