KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Gabriel'in Düşü

Gabriel'in Düşü

Tiyatro

BİLET AL

Tarih16 Ağustos 2022

Saat 21:00

Mekan Özgürlük Parkı Açıkhava Tiyatrosu

Tiyatrodea

Yazar: Sema Elcim

Yönetmen: Ahmet Sami Özbudak

Yardımcı Yönetmen: Kerem Pilavcı

Dramaturji: Selen Korad Birkiye

Işık Tasarımı: Yasin Gültepe

Koreografi: Alparslan Karaduman

Ses ve Müzik Tasarımı: Vehbi Can Uyaroğlu

Reji Asistanları: İrem Aslanhan

Işık Operatörü: Uğur Aksu

Sahne Amiri-Ses Operatörü: Cenk Sökmen

Yapım Asistanı: Sezer Gürel

Oynayanlar: Çiçek Dilligil, Burak Tamdoğan, Ersin Umut Güler, Doğu Can, Ayşegül Tekin, Banu Çiçek, Batur Belirdi

Berna ile Berk, on yıllık evliliklerinin kaderi üzerine birbirlerinden habersiz kararlar almış ve eyleme geçmek için karşı kıyı Midilli Adası’nı seçmiştir.

Tatil için kiraladıkları evin sahipleri, geçmişte İstanbul’dan adaya göç etmiş bir ailenin fertleri olan Angeliki ve Angelos’tur.

Berna ile Berk ‘tuhaf’ ev sahiplerinin ‘tarih kokan’ evlerine yerleşirken; Suriye İç Savaşı’ndan Almanya’ya gitme umuduyla kaçıp,  Midilli’deki Mora Kampı’nda sıkışıp kalmış Mirvan ve Yana, adadaki zorunlu misafirliklerini sonlandırmanın yollarını aramaktadır.

Midilli Adası, belki de tarihinin en kaotik dönemini yaşarken, adayı tepeden izleyen gizemli manastırın merhum Aziz’i Gabriel; bu üç ailenin kadınları için kurtuluş umuduna dönüşmüştür.

Göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan Gabriel’in Düşü, göç edene beslenen merhamet ve nefret duygularının bıçak sırtı mücadelesine Midilli Adası’nın büyüleyici atmosferinde ışık tutuyor.

+12

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında alana giriş çıkış yapmamanızı, girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.