KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

İdil Biret Piyano Resitali

İdil Biret Piyano Resitali

Konser

BİLET AL

Tarih21 Mayıs 2018

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

İdil Biret

Program:

Schumann - Abegg Çeşitlemeleri, Op. 1

Schumann - 8 Fantazi parça, Op. 12

Schumann - Tokatta, Op. 7

Rachmaninov - 6 Müzikli an, Op. 16

Debussy - Piyano için

İdil Biret, 11’inci yılına erişen Süreyya Operası Oda Müziği resitallerinin başlangıcından itibaren her sezon bu salonda izleyicilerle buluştu. Unutulmaz konserlerle belleklerde iz bıraktı. Ama biliyoruz ki değerli piyanist Türkiye’nin birçok ilinde; Ankara’da, Eskişehir’de, Gaziantep’de, Adana’da, İzmir’de, Ayvalık’ta, Muğla’da, Erzurum’da, Malatya’da verdiği resitallerle müzik meraklılarının belleğinde yer ediyor. Yurt dışında çok çeşitli yerlerdeki müzik salonlarında konserlerini durmaksızın icra ettiğini de biliyoruz. Biret, aralıksız verdiği bu konserlerin yanı sıra dünya piyano literatürünün birçok eserinin de plak/CD kayıtlarını yapmış ve yeryüzünün değişik ülkelerinde bu CD kayıtları üç milyondan fazla dinleyiciye erişmiştir.

Biret’in, müzikseverler ve meslektaşları arasında bilinen önemli bir özelliği, çok geniş bir repertuvara sahip olmasıdır. Barok, klasik, romantik, empresyonist bestecilerden Rus sembolistlerine; çağımızın bestecilerine kadar çok zengin bir piyano literatürünü yorumlayıp seslendirmiş ve seslendirmekte olmasıdır.

Dünyadaki konser salonları programlarının vazgeçilmezleri olan piyano konçertolarından acaba İdil Biret’in çalmadığı eser var mıdır? Beethoven’ın Liszt tarafından piyanoya uyarlanan dokuz senfonisini de çalıp, CD’lere kaydeden ender piyanistlerden biri de yine İdil Biret’tir.

Süreyya Opera Sahnesi’ndeki bu yılki konserinde farklı müzik duyarlılıklarını yansıtan Bach / Liszt; Schubert / Liszt; Wagner / Liszt ve Racmaminof’un eserlerinden oluşan renkli bir program sunacak.

Bilet fiyatları: 35-40 TL

21 Nisan'da satışa çıkacak olan biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden veya https://kkm.kadikoy.bel.tr/anasayfa.aspx​ adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.