KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Kuşlar

Kuşlar

Tiyatro

BİLET AL

Tarih17 Temmuz 2022

Saat 21:00

Mekan Özgürlük Parkı Açıkhava Tiyatrosu

Semaver Kumpanya

Yazan: Aristofanes
Uyarlayan: Yavuz Pekman
Yöneten: Volkan M. Sarıöz
Yönetmen Yardımcısı: Selin Nazlı Ustaoğlu
Dramaturji: Yavuz Pekman, Bilgesu Kasapoğlu
Müzik: Okan Kaya
Şan Eğitmeni: Atilla Gündoğdu
Koreografi: Ebru Cansız
Koreografi Asistanı: Ece Irmak Albayrak 
Dekor Tasarımı: Ferhat Kaya 
Dekor Resimleme Asistanı: Hazar Kertis 
Kostüm Tasarımı: Deniz Çağrı Bilgili, Cansu Akdeniz 
Işık Tasarımı ve Uygulama: Mustafa Karakoyun
Ses ve Müzik Uygulama: Barış Bekteş

Oynayanlar: Asena Ersoy, Begüm Nil Kutluay, Caner Coşkun, Cansu Saka, Enes Yavuz, Evren Canbulat, Mehmet Konu, Metin Alpargun, Mertcan Ertürk, Muhammed Türkoğlu, Nisan Yenigül, Nur Güven, İbrahim Selim, Saniye Samra, Sarp Aydınoğlu, Selen Şenay, Sercan Gedik, Serkan Keskin, Sibel Altan, Uğur Senkeri

Aristofanes’in klasik eseri Kuşlar, Semaver Kumpanya tadında, modern bir uyarlama ve sahnelemeyle, kalabalık bir kadroyla, seyirci karşısına çıkıyor.

Aristofanes’in en bilinen oyunu ve dünya klasiklerinin en önemli eserlerinden biri olan olan Kuşlar, yazıldığı günden bu yana 2500 yıl geçmesine rağmen hem geçmişe, hem de günümüze ışık tutmaya devam ediyor.

Oyun, Atina devletinde yaşayan iki arkadaşın savaşlardan, adaletsizliklerden ve yönetimin keyfi tutumlarından bezerek, kendilerine yeni bir yurt aramalarıyla başlar. Ancak, bir ütopyanın peşine düşen iki arkadaş, hayalini kurdukları yeni düzende, kendi kaçtıkları tuzaklara düşmekten kurtulamazlar.

Semaver Kumpanya’nın yeni Kuşlar yorumu, komedyanın özünde bulunan taşlama, doğaçlama, satirik tavır, müzik ve dans kullanımı gibi unsurları, bize ait geleneksel komedi türlerindeki karşılıklarıyla yeniden ele alıyor.

+16

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında alana giriş çıkış yapmamanızı, girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.