KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Romantizm'den Empresyonizm'e Yolculuk

Romantizm'den Empresyonizm'e Yolculuk

Konser

BİLET AL

Tarih19 Kasım 2018

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Bahar Biricik (keman) & Gülden Teztel (piyano)

Keman-Piyano ikilisi olarak çalışmalarına 2000 yılında başlayan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri Bahar Biricik ve Gülden Teztel, bugüne kadar gerek solo gerek oda müziği grubu üyesi olarak yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda konserler vermiştir.

Bu konserde ilk olarak Dvorak’ın dört büyüleyici minyatür parçasını seslendirecek olan ikili, daha sonra keman repertuvarının ezgisel ve armonik zenginliği ile en sevilen ve en çok seslendirilen Franck’ın 1866’da besteleyip Ysaye’ye ithaf ettiği sonatını yorumlayacak.

İkinci yarıda Grieg’in 1867’de bestelediği ulusal öğeler içeren şiirsel anlatımlı 2 numaralı Sol majör keman-piyano sonatı ve ardından Ravel’in, orijinali piyano için yazılmış olan, keman-piyano düzenlemesini P. Kochanski’nin yaptığı Ölmüş bir Prenses için Pavane adlı eseri yer alacak.

Biricik ve Teztel son olarak, Debussy’nin yaşamının son yıllarında yazdığı ve keman-piyano için bestelediği tek sonatı seslendirerek dinleyiciyi Romantizm’den Empresyonizm’e uzanan bir yolculuğa çıkartacaklar.

Program:

A. Dvorak - Dört Romantik Parça Op. 75

C. Franck - Keman-Piyano Sonatı La majör

E. Grieg - Keman-Piyano Sonatı No. 2, Sol majör Op. 13

M. Ravel - Ölmüş bir Prenses için Pavane

C. Debussy - Keman-Piyano Sonatı Sol minör

Bilet fiyatları: 15-20 TL

19 Ekim'de satışa çıkacak olan biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden veya https://kkm.kadikoy.bel.tr/anasayfa.aspx​ adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.