KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Romanya’nın Avrupa Birliği Başkanlığı Onur Konseri

Romanya’nın Avrupa Birliği Başkanlığı Onur Konseri

Konser

BİLET AL

Tarih01 Mart 2019

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Symphactory Orkestrası

Şef: Bogdan Postolache
Soprano: Otilia Rădulescu İpek

Program:

Açılış konuşmaları

G. Enescu - Preludiu la unison   

G. Verdi - Addio del Passato (Otilia Radulescu)

G. Puccini - O mio babbino caro 

G. Puccini - Crisantemi 

L. Boccherini - Fandango 

3 Romen Şarkısı - (Otilia Radulescu)

Hasretinle Yandı Gönlüm - (Otilia Radulescu)

D. Popovici - Codex Caioni No. 2   Op. 22    

G. Grigoriu - Muzica (Otilia Radulescu) 

B. Bartok - Romen Halk Dansları

Başlangıçta Silvestri Orchestra olarak adlandırılan Symphactory Orchestra, Romanya'nın en genç orkestralarından biridir. Orkestra, 2012 yılında genç sanatçılar tarafından kurulduktan sonra, değerli orkestra şefleri Tiberiu Soare ve Gabriel Bebeselea'ya ait müzik hazırlamalarıyla devam etmiştir.

Gençlik, coşku ve gösterdikleri profesyonellik sayesinde, Romanya ve yurtdışından birçok ünlü sanatçı yanlarına katılmıştır; kemancı Alexandru Tomescu, basbariton Zoltan Nagy, İrlandalı orkestra şefi David Brophy, tenor Bogdan Mihai, bariton Jean Kristoff Bouton, soprano Rodica Vica, bariton Şerban Vasile, orkestra şefi Bogdan Postolache, tenor George Virban.

Orkestra çok sayıda festivale katılmıştır, aralarında; Bükreş Müzik Film Festivali, B-Fit in the Street, George Enescu Festivali, Sapanta Maramureş Gelenekleri Festivali, Transilvanya Tattoo Festivali vs.

Birlikte birçok çalışmaya imza atıkları sanatçılardan bazıları; aktris Dorina Lazar, vurmalı çalgı sanatçısı Zoli Toth, Nicu Alifantis, besteci Virgil Popescu, Kripton ve Antract müzik grupları üyeleri.

Şef Bogdan Andrei Postolache ise Bükreş, Bern ve Zürih'teki Çello eğitimini tamamladıktan sonra, Bükreş Müzik Akademisi'nde Maestro Horia Andreescu’nun sınıfına katılarak, orkestra şefliği üzerine eğitim almıştır.

Orkestra şefi olarak göstermiş olduğu performanslar sayesinde, Romanya'nın hemen hemen bütün büyük şehirlerine oda, senfonik veya opera programları yönetmek üzere davet edilmiştir.

2013 yılında Symphactory Orchestra’nın şefliğini üstlenerek, Bükreş, Cluj, İaşi, Timişoara, Craiova, Braşov gibi şehirlerde gerçekleştirilen ulusal turneye katılmıştır.

2014 yılında Sibiu'da bulunan Rotary Club için Opera Gala'yı yönetmiştir.

2015 yılında Symphactory Orchestra ile birlikte bir kez daha Bükreş, Köstence, Braşov, Cluj, Timişoara'da düzenlenen ulusal turnede orkestra şefi olarak sahne almıştır.

2017 yılında George Enescu Festivali’nde Symphactory Orchestra’yı yöneterek, Festival Meydanı’nda düzenlenen konserde sahne almıştır.

Bükreş'in hemen hemen bütün büyük salonlarında orkestra şefi olarak çok sayıda sahne almıştır.

Bilet fiyatları: 25-30 TL

1 Şubat'ta satışa çıkan biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden veya https://kkm.kadikoy.bel.tr/anasayfa.aspx​ adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.