KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Rus Ezgileri (Ufuk & Bahar Dördüncü)

Rus Ezgileri (Ufuk & Bahar Dördüncü)

Konser

BİLET AL

Tarih15 Ekim 2018

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Ufuk Dördüncü (piyano) & Bahar Dördüncü (piyano)

Program:

S. Rahmaninov - Senfonik Danslar, Op. 45

S. Prokofyev - Külkedisi Op. 87

Ufuk ve Bahar Dördüncü’de, uzun zamandır birlikte olmanın sağladığı uyum ve buna eklenen sıradışı tekniğin büyüsü derhal hissediliyor. İsviçre'de yaşayan piyano ikilisi, “Türkiye'nin kültür elçileri” sıfatını hak edecek şekilde, özellikle çağdaş müzik alanında, yıllardır ülkemizin sesini tüm dünyada duyurmaya dönük çalışmaların altına imza atıyorlar. Sanatçılar bu konserde de Rus müziğinin mihenk taşlarından iki dev eseri iki piyano ile seslendirecekler.

Senfonik Danslar Op. 45, 3 bölümlü bir orkestral süittir. Sergey Rahmaninov'un 1940 yılında tamamladığı eser, kompozitörün son bestesidir. Senfonik Danslar adeta, Rahmaninov'un tüm kompozisyon çalışmalarının bir özeti niteliğinde sayılabilir.

Sergey Prokofyev, 'Külkedisi' bale süiti üzerine birçok uyarlamalar yazmıştır. 1946'da üç orkestral süit ve 1942 ila 44 arasında piyano parçaları... Bu baleye ilk etapta dikkatleri çeken de bu uyarlamalar olmuştur. Eserin iki piyano uyarlaması 2002 yılında Mikhail Pletnev tarafından yapılmış ve aynı yıl Lugano'da Martha Argerich tarafından seslendirilmiştir.

Bilet fiyatları: 35-40 TL

15 Eylül'de satışa çıkacak olan biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden veya https://kkm.kadikoy.bel.tr/anasayfa.aspx​ adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.