KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Sesin Yolculuğu 10 - Genç Besteciler Festivali

Sesin Yolculuğu 10 - Genç Besteciler Festivali

Konser

Tarih09 Nisan 2017

Saat 16:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Hezarfen Ensemble’ın katılımıyla...

"Türkiye’nin uluslararası sanat müziğinin geleceğine genç bestecilerin üretimleri aracılığıyla ışık tutan Sesin Yolculuğu, yeni ses evrenlerine açılmaya hazır kulakları 10. festivaline bekliyor. Önceki yıllarda gerçekleşen 30 konserde 400’ün üzerinde yapıtı dinleyiciyle buluşturan Sesin Yolculuğu, genç bestecilerin özgürce nefes alıp verdiği, farklı bakış açılarını çekincesizce sergiledikleri, gerçek anlamda “çoksesli” bir platform oldu bugüne dek. Bunun yaşadığımız coğrafya ve tarih kesiti açısından anlamını ayrıca vurgulamaya gerek yok.

Sesin Yolculuğu’nun 2004 yılında üç akademik kurumun bir araya gelmesiyle başlayan yolculuğunun zaman içinde Türkiye’nin farklı illerinden on beş okulu buluşturan bir genişliğe erişeceğini kim tahmin edebilirdi? Konserlerin sürekliliği ve festivalin hiç eksilmeyen, eksilmek şöyle dursun her yıl artan enerjisi, Sesin Yolculuğu’na omuz verenlerin açığa çıkardığı sinerjinin doğal bir sonucudur.

Bu konserlerde dinleyeceğiniz her yapıt, dingin bir göle atılan küçük çakıl taşlarıdır. Taşın suya değdiği an oluşan dalgacıklar halka halka genişleyip suyun üzerinde kendi izlerini bırakmakta. Gölün farklı köşelerinden, farklı anlarda, faklı açılarla atılan taşların oluşturduğu dalgacıkların bazıları birbirine dokunuyor, birbirini keserek yeni bir bütün oluşturuyor, bazıları kendi başına ilerleyip sönüyor, bağımsız yaşantılarıyla mutlu. Bu çakıl taşlarına, bu titreşimlere ihtiyacımız var. O dingin göl düşlerimizdir, umutlarımızdır, özlemlerimizdir, yaşamımızdır, Türkiye’dir, Türkiye’nin bugünüdür, yarınıdır."

(Özkan Manav)

Ayrıntılı bilgi için: www.sesinyolculugu.com

Bilet fiyatları: 5-10 TL

9 Mart'ta satışa çıkacak olan biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden ve https://kkm.kadikoy.bel.tr/anasayfa.aspx adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.