KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Şişman Güzeldir

Şişman Güzeldir

Tiyatro

Tarih17 Ağustos 2020

Saat 21:00

Mekan Kadıköy Belediyesi Özgürlük Parkı Açık Hava Tiyatrosu

Tiyatro 11  

Sistem içerisinde, insanlara dayatılan "ideal beden”  algısını, özellikle kadın bedenini bir meta olarak gören ve öyle olmalarını direten ideolojiye eleştirel bakış açısı sunan oyunda; Bir yandan Obezitesi ile mücadele ederken, kocası ve kızı tarafından yalnızlaştırılmış Mattea, evinden radyo bağlantısı yaparak sesinin güzelliğiyle herkesin gönlünü fethetmeyi başarır. Açık aile ilişkileri yaşayan Carlo kendi evinden kovulup yanlışlıkla Mattea’nın kapısını çalınca Mattea’ya eğlenme ve biraz da olsa erkeklerden intikam alma fırsatı sunar. Rozi'den hareketle, tüm kadınların yaşadığı estetik ve güzellik kaygısı, yaşanılan baskılar,  aile içi  çatışmalar, aldatılma kaygıları, ihanetler, modern ilişki biçimlerinin yozlaşması  ve  mutsuzluklar ironik ve absürt bir dille anlatılıyor.

Etkinlik kuralları:

Katılımcılar/izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.

 

- Katılımcılar/izleyiciler alana girerken muhakkak maske takmalı ve konser süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkarılacaktır.

- Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile gerçekleşecektir.

- Konser alanına dışardan su dışında yiyecek ve içecek alınmayacaktır.

- Etkinlik alanı girişinde dezenfektan, ateş ölçer gibi koruyucu donanımlar bulundurulacaktır.

- Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır.

- Tüm yaş çocuk grubu bilete tabidir.

-Etkinliklerin yaş sınırı sayı ile belirtilmiştir. Belirtilen yaşın altındaki çocukların gösterime getirilmemesi önemle rica olunur.

- Gösterimlerimiz saat 21.00’da başlar. Gösterim başladıktan sonra içeriye seyirci alınmayacak, geç gelen izleyicilerimiz ise ikinci perdede içeri girebilecektir.

Bilet Fiyatı : 25 TL

+12