KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Toros Can Piyano Resitali

Toros Can Piyano Resitali

Konser

Tarih23 Ekim 2017

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Barok Dönemden Çağımıza Süitler

Toros Can (piyano)

Program:

H. Purcell - Süit No. 4 La Minör

H. Purcell - Süit No. 7 Re Minör

C. Debussy - Suite Bergamasque

E. Schulhoff - Partita

P. Hindemith - 1922 Süiti, Op. 26

Bol ödüllü sanatçımız Toros Can bu konserde Barok, Romantik dönem sonrası ve 20'nci yüzyıl süitlerinden örnekler sunacak. Erken Barok döneminin İngiliz bestecisi Henry Purcell’in dans süitleri ile başlayacak olan konser, empresyonist dönemin bestecisi Debussy’nin Bergamasque Süiti ile devam edecek.

Clair de Lune’de olduğu gibi dans ve hareketten çok dinlemeye yönelik süitler halini alan bu dönemin sonrasında, 20'nci yüzyılda, savaş döneminin etkisi ile süitlerin ritminde dansa yönelik bir hareketlilik ortaya çıkmaktadır.

Hindemith’in 1922 Süiti ve Schulhoff’un Partita (1922) olarak aynı adla besteledikleri iki süitini seslendirecek olan Toros Can, konserde bestecilerin ortak ve ayrı özelliklerinden ilginç noktalara da değinecek.

H.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda lisans eğitiminin ardından, Londra RCM’de lisansüstü, Texas-SMU Meadows Sanat Okulu’nda solistlik, Yale Üniversitesi’nde master ve Arizona Üniversitesi’nde doktora çalışmaları yapan Prof. Toros Can, Marguerite Long Piyano Yarışması'nda jüri üyeliğinin ardından, Paris Valiliği tarafından madalya ile onurlandırılmıştır.

Bilet fiyatları: 20-25 TL

23 Eylül'de satışa çıkacak olan biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden ve https://kkm.kadikoy.bel.tr/anasayfa.aspx adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.