KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Yeldeğirmeni'nden Kent Öyküleri

Yeldeğirmeni'nden Kent Öyküleri

Sergi

Tarih25 Ocak 2018 - 11 Mart 2018

Saat 18:00

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

Sanat Galerisi

Yeldeğirmeni Karma Sergisi:

Kerem Ağarlı, Hülya Bakkal, Beyza Boynudelik, Yağmur Çalış, Güneş Çınar, Gökhan Deniz, Enis Malik Duran, Elvan Ekren, Burçin Erdi, Barış Gülen, Burak Eren Güler, Nur Gürel, Murat İrtem, Yücel Kale, Volkan Kızıltunç, Zeynep Pabuçcu, Eda Taşlı.

Son yıllarda kentlerde kültürel ve mimari devamlılık bozulmakta, eski hayat tarzlarını ortaya koyan binalar ve pek çok kültürel değer yok edilmektedir. Tarih bilincinden yoksun, plansızca yapılan uygulamalar kentlerde bellek kaybına neden olmakta, kültürel değişimleri tetiklemektedir.

Kadıköy’de Yeldeğirmeni’nde ise farklı bir değişim ve oluşum dikkatleri çekmektedir. Bölgede birçok sanat atölyesi kurulmaya ve farklı disiplinlerden sanatçılar bir arada, uyum ve paylaşım içinde çalışmaya başlamıştır.

Bu bağlamda Yeldeğirmeni’nde atölyesi olan bazı sanatçılarla kültürel belleğin sürdürülebilirliğini, kentsel yapılaşmayı, kentsel gelişimi ve kent belleğini sanatın farklı disiplinleri ışığında 17 sanatçıdan oluşan bir karma sergi ile izleyenlerin beğenisine sunuyoruz.

Ücretsiz