KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

KÜLTÜR MERKEZLERİ

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

KÜLTÜR MERKEZLERİ

Halis Kurtça Kültür Merkezi

Açılış Tarihi 1999

Çalışma Saatleri 09:30 - 18:30

Adres Merdivenköy Mahallesi, Ressam Salih Ermez Caddesi, No:46 Gözcübaba/Kadıköy/İstanbul

Telefon 0216 357 28 36 - 0216 357 28 37

Etkinlik Takvimini Görüntüle

Halis Kurtça Kültür Merkezi (HKKM), 26 Mart 1999 yılında tiyatro, müzik, konferans, söyleşi, sergi gibi kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmak amacıyla kurulmuştur. 

Merkezimiz 166 kişilik tiyatro salonu, 30’ar kişilik 3 adet atölye ve 80 kişilik konferans salonuna sahiptir. 

Kişilerin hobilerini veya ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri eğitim programlarımız, Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle hazırlanmaktadır. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika almaya, aldıkları bu sertifikayla çeşitli kurumlarda 'usta öğretici' sıfatıyla ders vermeye ve işyeri açmaya hak kazanmaktadırlar. 

Halis Kurtça Kültür Merkezi yapmış olduğu kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra başlattığı 'Yardım Kampanyası' ile ihtiyaç sahiplerine her anlamda yardım elini uzatmaktadır. Bu kampanya Kadıköylü halkımızla işbirliği içerisinde yürütülmektedir. Kampanya, kıyafet, kitap vb. malzemeleri içermektedir. Merkezimiz, bu kampanya ile kullanmadığı eşyalarını değerlendirmek isteyen Kadıköylülere yardımcı olmakla beraber aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını da karşılamaya çalışmaktadır. 

Her yaş ve meslek grubundan sanatseverlere hizmet vermenin heyecanıyla yola çıkan merkezimiz, çağdaş medeniyet yolunda kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle çalışmalarına devam etmektedir.

Kroki

Galeri