The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController. The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Bir Terennüm

Bir Terennüm

Tiyatro

BİLET AL

Tarih16 Ekim 2023

Saat 20:30

Mekan Alan Kadıköy

Alan Sahne

Orchestra Theatre

Yazan: Firuze Engin
Yöneten: Gülhan Kadim
Işık Tasarımı: İsmail Sağır
Müzik: Burçak Çöllü
Koordinatör: Büke Akşehirli
Süpervizör: Şebnem Sönmez
Yapımcı: Mine Şengöz

Oynayanlar: İpek Türktan, Tolga İskit

1935’ten günümüze bir ailenin içinde dolaşıp duran bir şarkı, geçmişten ziyarete gelen konuklar, elden ele dolaşan bir avuç fındık, içinde ruhların, kalplerin durmadan yer değiştirdiği Çamlıca’da bir ev.

Ailenin komik, içli, tuhaf, sır dolu insanları; İstanbul’un farklı zamanlardaki sokağa çıkma yasağı günlerinde birbirleriyle buluşur, hafıza zamanı parçalar, her bir parçayı tekrar, tekrar çağırır. Ve bir terennüm bu buluşmalara eşlik eder.

“Söylenecek şey bazen öyle bir raddeye ulaşır ki fındığım, hangi kelimeyi koysan kifayetsiz kalır, işte orada şarkıya terennüm girer.”

Oyun, kadının demans başlangıcı olan dedesiyle son buluşmasını konu alır. Her gelişinde dedenin hatıralarına gidip, onun hayatında iz bırakan kadınları canlandıran torun, dedesinin anneannesine kadar giden bir hatıralar zincirinde dedesi ile beraber gezinir.

+13

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.