KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Don Giovanni

Don Giovanni

Opera

BİLET AL

Tarih12 Şubat 2023

Saat 16:00

Mekan Süreyya Operası

Sedat & Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı

Eser: W.A Mozart

Rejisör: Figen Ayhan
Orkestra Şefi: Murat Cem Orhan

Don Giovanni: Pietro Spagnoli
Leporello: Güneş Gürle
Il Commendatore: Göktuğ Alpaşar
Donna Anna: Ecem Arıcasoy
Don Ottavio: Alp Akça
Donna Elvira: Zeynep Seray Özcan
Zerlina: Eda Umay Akan
Masetto: Ali Vedat Sezer

Dünyaca ünlü bariton Pietro Spagnoli'nin Don Giovanni, Avrupa sahnelerinde göz alıcı başarılarla kariyerini devam ettiren Düsseldorf Operası'ndan Güneş Gürle'nin ise Leporello rolünü üstleneceği Mozart'ın Don Giovanni Operası, 10 ve 12 Şubat'ta Süreyya Operası'nda!

17'nci yüzyılda İspanya’nın Sevil kentinde geçen ve arsız bir kadın budalasının maceralarının anlatıldığı Don Giovanni operasının konusu şöyle; Don Giovanni, varsıllığı ve asaletinin sağladığı ayrıcalığı kullanarak, bir kadına ilgi duymak yerine karşılaştığı tüm kadınlara ilgi duymakta, kadınları uşağı Leporello’nun da yardımıyla ağına düşürmektedir. Donna Elvira’dan ayrıldıktan sonra, bu kez Donna Anna’yı elde etmek üzere kadının evine girer. Donna Anna’nın çığlıkları üzerine kızının yardımına koşan baba Don Pedro’yu öldürerek kaçan Don Giovanni, sonrasında arsızlığını sürdürecek, sonuçta hak ettiği cezayı bulacaktır.

Sedat Gürel & Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı:

Amacı, yetenekli, ancak maddi olanaklardan yoksun çocuk ve gençlerin sanat eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmak, burslar vermek, uluslararası sanat yarışmalarına katılmalarını sağlamak, teşvik ödülleri ihdas etmek, ulusal ve uluslararası yarışmalar ve sempozyumlar düzenlemek veya düzenlenmelerine katkıda bulunmak ve sanat öğrenimi gören gençlerin tüm duyularına hitap eden ortamlarda çalışabilmeleri amacıyla her türlü sanat gösterisi sergileme, teşhir eylemlerinin yüceltici çevreler içerisinde gerçekleştirilmesi için katkıda bulunmak, resital salonu, sergi salonu, deneysel her türlü sanat gösterilerine açık iç ve dış mekanlar yaratılmasını sağlamak, bu amaçla her türlü girişimde bulunmak ve katkı sağlamak ve terkedilmiş ören alanlarının meydana çıkarılması ve öğrencilerin eğitimine sunulmasıdır.

 

10 Ocak’ta satışa çıkacak olan biletler, mobilet.com adresinden temin edilebilir.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.