KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

KÜLTÜR MERKEZLERİ

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

KÜLTÜR MERKEZLERİ

Barış Manço Evi

Açılış Tarihi 2010

Adres Caferağa Mahallesi, Yusuf Kamil Paşa Sokak, No: 5 Moda / Kadıköy / İstanbul

Telefon 0216 337 94 13

Etkinlik Takvimini Görüntüle

Kadıköy denilince Moda, Moda denilince Barış Manço gelir akla.

Kadıköy Belediyesi, “Bir insan en son ne zaman bahsedilmekten vazgeçilirse, o zaman ölmüş sayılır” diyen Barış Manço’nun yaşadığı, eserlerini ürettiği evi yenileyerek bir müze-ev haline dönüştürdü.  Öncelikle eşi Lale Manço, oğulları Doğukan Hazar ve Batıkan Zorbey ile birlikte Barış Manço denince akla gelebilecek birçok detay bir araya getirildi. Müzisyenin, sanatçı kimliğinin yanısıra farklı özelliklerini de yansıtan bir mekan oluşturuldu. 

Manço Ailesi’nin özverili çabaları, Kadıköy Belediyesi öncülüğü ve Türkiye Halk Bankası’nın katkıları ile kültür ve sanat semti olan Kadıköy’e kazandırılan “Barış Manço Moda 81300” ile Barış Manço ismi Moda’daki evinde yaşamaya devam edecektir.

Türkiye’nin adresini ezbere bildiği bu ev sayesinde, "Barış severler" özledikleri Barış Manço ile yeniden buluşurken onu hiç tanımayanlar ise tanışma fırsatı bulacaktır.

Hepinize "Barış" dolu bir gezi diliyoruz... 

 

Çalışma saat ve günleri: Barış Manço Evi, resmi ve dini bayramlar ile Pazartesi günleri dışında her gün 09.00 ile 17.00 saatleri arasında açıktır.

Web adresi: http://www.barismanco.kadikoy.bel.tr/