KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

HABERLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

HABERLER

52 Numaralı Apartman Sanatı Birleştirecek

52 Numaralı Apartman Sanatı Birleştirecek

20’nci yüzyılın başlarında, Haydarpaşa Garı’nın inşaasını üstlenen Alman mühendislerin, kendilerine konaklamak için lojman olarak yaptıkları Apartman No.52, farklı teknik ve materyallerde üretim yapan sanatçıların bir araya geldiği Apartman adlı sergiye ev sahipliği yapacak. İstanbul’da apartmanların yükseldiği ilk semt olarak bilinen Yeldeğirmeni’nde bulunan Apartman No: 52’de yer alacak sergi, 27 Nisan-27 Mayıs 2021 tarihleri arasında ücretsiz olarak görülebilir.

Birbirinden Farklı Disiplinleri Bir Çatı Altında Birleştirecek

Küratörlüğünü Lara Lakay ve Tuba Kocakaya’nın üstlendiği, Kadıköy Belediyesi’nin desteklediği Apartman sergisi, İstanbul’un kültür ve sanat hayatına alternatif bir sistem önerisinde bulunarak, ayrıştırılmış çağdaş sanat ortamını birleştirmeyi amaçlıyor.

Ali Kanal, Ayşe Hatipoğlu, Bedia Ekiz, Cansu Yıldıran, Cins, Dila Yumurtacı, Dinçer İşgel, Eşref Yıldırım, Gaye Su Akyol, Gökhan Deniz, Gökhan Deneç, Gökhun Baltacı, Güler Güçlü, Hakan Gürsoytrak, İris Ergül, Kıvılcım Güngörün, Leman Sevda Darıcıoğlu, Meltem Sarıkaya, Mustafa Horasan, Özgür Can Taşcı, Sevim Kaya, Tayfun Gülnar ve Zeynep Özkanca'nın dahil olduğu 23 sanatçının eserlerinin bulunacağı sergide, resim, heykel, video, yerleştirme sanatı, performans sanatı, grafiti ve ses olmak üzere farklı tekniklerle üretilmiş, disiplinlerarası bir seçki yer alıyor.

Sergi sonrasında Mimar Hayri Ödensoy tarafından sanattan koparılmadan ve aslına sadık kalarak restore edilecek olan Apartman No:52, sergi, atölye çalışmaları ve misafir sanatçı programlarına ev sahipliği yapmaya devam edecek.

Serginin ulaşım, ziyaret gün ve saatleri hakkında ayrıntılı ve güncel bilgi için www.apartman52.com/info adresini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Nemlizade Sok. No: 52 Yeldeğirmeni / Kadıköy


Fotoğraf Galerisi