KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

HABERLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

HABERLER

Çocuklar Kendi Kitaplarını Kendileri Yaptılar

Çocuklar Kendi Kitaplarını Kendileri Yaptılar

Covid 19 pandemisi nedeniyle evlerimize kapandığımız bu günlerde, kısıtlı saatlerde dışarı çıkabilen, eğlenemeyen ve eğlenceden uzak kalan çocukların hayal dünyası sınır tanımıyor.

Eğitim hayatlarına online olarak devam eden çocuklar, Kadıköy Belediyesi’nin Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’nde düzenlenen atölyelerine de online olarak katılmaya devam ediyor.

“Birlikte Çizgili Kitap Yapıyoruz” ve “Birlikte Masal Kitabı Yapıyoruz” atölyelerine online olarak katılan çocuklar, eğitmenleri Kemal Gökhan Gürses ve Can Gürses öncülüğünde bir araya geldi. Birlikte kurdukları hikâyeler ve masalları önce kâğıda döktü, sonra bu masalları resmettiler. Hayallerini, isteklerini, dünyaya bakış açılarını birbirleriyle paylaşan çocukların bu ortaklığından 6 yeni kitap doğdu.

Çocukların emeklerinin ürünü olan Aynada Yolculuk, Mehmet’in Sihirli Kalemi, Benim Harika Kardeşim, Maskeli Hayvanlar, Şifalı Şifasız Çiçek ve Her Şeyi İstiyorum adlı çalışmalar Kadıköy Belediyesi tarafından kitap olarak basıldı. Şimdi bu kitaplar başka çocuklarla buluşmak üzere Kadıköy Belediyesi’nin kültür merkezleri HKÇKM, BMKM, CKM, KKM ve Karikatür Evi’nde olacak.

Minik yazar ve çizerlerin eserlerini görmek isteyen diğer çocuklar, sınırlı sayıda basılan kitapları ücretsiz olarak edinebilecekler.


Fotoğraf Galerisi