KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

HABERLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

HABERLER

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkan Aykurt Nuhoğlu’nu Ziyaret Ettiler.

Kadıköy parklarına yıldızlar altında neşeli günler geliyor

Kadıköy parklarında yıldızlar altında sinema, müzik ve gösteri ile neşeli günler başlıyor.

Mısır, pamuk şeker, plastik sandalye, minder… Biraz gözyaşı, bol kahkaha, nostalji, özlem… Kadıköy parklarına yıldızlar altında neşeli günler geliyor. Geçtiğimiz yaz Kadıköy parklarında yaşanan yıldızlar altında sinema keyfi bu yıl müzik, geleneksel sahne sanatları ve elbette yine sinema ile zenginleşti.

Kadıköy Belediyesi tarafından hazırlanan 'Kadıköyde Yaz Keyfi' etkinlikleri tüm Kadıköylüleri parklara çağırıyor. Geleneksel sahne sanatlarından, konserlere ve vizyon filmlerine Kadıköylüler yaz akşamlarını parklarda neşeyle geçirecekler.

22 Haziran’da başlayacak 'Kadıköyde Yaz Keyfi'  etkinlikleri Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri 6 parkta gerçekleşecek ve üç hafta sürecek.

Pazartesi günleri Karagöz-Hacivat’dan Aşuk-Maşuk’a, Kukla Gösterileri ve Meddah Oyunlarına geleneksel sahne sanatlarının sergileneceği park etkinliklerinde Çarşamba akşamları ise sahne müzik gruplarının olacak. Her akşam 21:30’da başlayacak etkinliklerde  Cuma ve Cumartesi akşamları da vizyon filmleri gösterilecek. 'Aşk Tesadüfleri Sever', 'Deliha', 'Bana Masal Anlatma', 'Mandıra Filozofu İstanbul', 'Kocan Kadar Konuş', 'Patron Mutlu Son İstiyor' gibi beğenilen filmler seyirciyle buluşacak.

Üç hafta boyunca yıldızlar altında neşeli saatlerin geçirileceği parklar ise şöyle: Doğa Parkı, Moda Parkı, Ali İsmail Korkmaz Parkı, Koşuyolu Mahalle Evi, Kadıköy Akademi Bahçesi ve Kriton Curi Parkı.


Fotoğraf Galerisi