KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

HABERLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

HABERLER

Yeldeğirmeni Sanat'ta Nisan Konserleri

Yeldeğirmeni Sanat'ta Nisan Konserleri

Yeldeğirmeni Sanat'ta sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen konserler, pandemi sürecinde moral olmaya devam ediyor.

Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat'ın ayrıcalıklı atmosferinde, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen Nisan ayı konserleri, seyirciyi klasik müzik ve caz müziği ile buluşturuyor.

Dünya Caz Günü Konseri Yeldeğirmeni Sanat'ta

Nisan ayı programı 2 Nisan Cuma günü usta trompetçi Şenova Ülker’in triosu ile başlayacak. Önde gelen piyanistlerinden Uraz Kıvaner’in ve kontrbasta genç neslin önü açık yeteneklerinden Anıl Deniz’in yer alacağı Şenova Ülker Trio caz severlerle buluşacak.

Trompetin ünlü isimlerinden İmer Demirer’in yer aldığı Ayşe Gencer Trio ise 16 Nisan’da müzikseverlerle buluşacak.

Yeldeğirmeni Sanat’ta Nisan ayı sonunda ise efsanevi caz piyanisti ve Unesco İyi Niyet Elçisi Herbie Hancock tarafından yaratılan ve dünyada ilk kez 2012’de kutlanmaya başlayan 30 Nisan Dünya Caz Günü Konseri yer alacak. Türkiye’de caz müziğine önemli katkıları olan Önder Focan’ın, yeni neslin en beğenilen müzisyenlerinden basçı Enver Muhamedi ve davulcu Burak Cihangirli ile birlikte oluşturduğu Önder Focan Trio bu özel caz gününde sahne alacak.

Çarşamba Klasikleri

Çarşamba Klasikleri'nde 7 Nisan’da obua ve piyano resitali yer alacak. Konservatuvar eğitiminin ardından İspanya’da Avrupa'nın en önemli müzik okullarından Kraliçe Sofya Müzik Okulu’na tam burslu olarak kabul edilen obua sanatçısı Aybegüm Şekercioğlu ile çok yönlü piyanist Barış Büyükyıldırım, konserde solo eserlerin ardından Eugene Bozza’nın Obua ve Piyano İçin Pastoral Fantezi’sini birlikte seslendirecek.

14 Nisan’da flüt ve piyano resitaline yer verilecek. Duo Anda adlı ikilisinin Hamburg’da Elbphilarmonie konser serisinde sergiledikleri performans için, dünyanın en önde gelen flütistlerinden Sir James Galway “Göze çarpan bir ikili ve üstün bir performans” yorumu yapmıştı.

21 Nisan’da Tango Neva topluluğu müzikseverleri “Dünyanın Tüm Tangoları”na davet ediyor. Tango Neva'ya oyuncu ve şarkıcı Ali Pınar kabare tarzındaki anlatımıyla eşlik edecek.

Biletler https://bilet.kadikoy.bel.tr/ adresinden veya konser günü Yeldeğirmeni Sanat gişesinden satın alınabilir. Yeldeğirmeni Sanat gişesi konser günlerinde 12.30-18.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Yeldeğirmeni Sanat Nisan Konserleri Programı

Çarşamba Klasikleri:

7 Nisan Çarşamba 18:00 Aybegüm Şekercioğlu & Barış Büyükyıldırım 

14 Nisan Çarşamba 16:00 Duo Anda Flüt ve Piyano Resitali

21 Nisan Çarşamba 16:00 Tangoneva ile Dünyanın Tüm Tangoları

28 Nisan Çarşamba 16:00 Müfit Bayraşa Anısına Özel Konser

Yeldeğirmeni’nde Caz Akşamları:

2 Nisan Cuma 18.00 Şenova Ülker Trio 

9 Nisan Cuma 18:00 Rişe Özkan Trio

16 Nisan Cuma 16:00 Ayşe Gencer Trio

30 Nisan Cuma 16:00 Dünya Caz Günü Konseri - Önder Focan Trio


Fotoğraf Galerisi