KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Amerika’dan Avrupa’ya Yolculuk

Amerika’dan Avrupa’ya Yolculuk

Gösteri

BİLET AL

Tarih28 Mayıs 2022

Saat 11:00

Mekan Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Büyük Salon

BabyConcerts

Türkiye’de ilk ve tek olan 0+ konseptiyle, 3 aylık ya da 3 yaşında fark etmeksizin tüm bebek ve çocuklar, aileleriyle klasik müzik dinleme ve bir balerin ile hikâye anlatıcısı eşliğinde müzikal bir yolculuğa çıkma şansı buluyor.

Amerika’dan başlayan müzik yolculuğu, klasik müziğin Avrupa’dan doğuşuna tanık olmamızı sağlayan ustalarla devam edecek. Minikler G.Bizet, J.Brahms, J.Strauss, S.Joplin, P.I.Tchaikovsky gibi dünyaca ünlü bestecilerle tanışacak.

Sanatçılar: 

Alise Juska Savga (kemancı & sanat direktörü) - Amsterdam'da eğitim gördü, Avrupa çapında Barok orkestralara liderlik etti ve çeşitli topluluklarda solist olarak sahneye çıktı. Jāzeps Vītols Letonya Müzik Akademisi'nde erken dönem müziği yorumlama dersleri veren Savga, ayrıca DJ'lerle çalıştı ve elektrik kemanıyla şovlara katıldı.

Didem Karakaya (flütist) - Pek çok orkestra ve toplulukta flüt, piccolo ve alto saksafon çalıyor. "Marsyas Flute Dörtlüsü" ve "Trio ad Libitum" topluluklarının üyesi olan Karakaya, 2015 yılında "Flütistan" Uluslararası Flüt Buluşması'nı düzenledi. TRT Radyo-3'e 10 yıl boyunca program hazırladı.

Feride Berin Öget (çellist) - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. TRT Radyo 3'te kendi programlarını hazırladı. Piyanist, aranjör, çellist olarak çeşitli orkestra ve topluluklarla kayıt ve konser performanslarını sürdürüyor. Kurucularından olduğu “Fürûzan” ve “Trio Tonne” grupları ile çalışmaları devam ediyor.

İbrahim Barulay (anlatıcı) - Atatürk Üniversitesi Sahne Sanatları/Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan 2014’te mezun olduktan sonra İTÜ Devlet Konservatuvarı’nda Müzikoloji Yüksek Lisans programına katıldı. Gitar, bağlama, klarnet gibi enstrümanlara hakim olan Barulay, “Son Takla” filminde ve “Söz” dizisinde rol aldı. Semaver Kumpanya altında da birçok tiyatro oyununda sahne aldı.

Kasia Özdemir (kemancı) - Poznan Müzik Akademisi'nden yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. Müzik yarışmalarına katıldı ve İtalya’da bir müzik ajansında çalıştı. Mısır, Tunus, Katar, Çin gibi ülkelerde çeşitli orkestralarda çaldı. Uluslararası olarak keman öğretmenliğinde zengin bir tecrübeye sahip olan Özdemir, hem klasik hem de popüler müzik alanlarında aktif.

Olga Yürükoğlu (balerin) - Bale çalışmalarına Bakü'de 6 yaşında başladı, Bakü Devlet Opera ve Balesi'nde çalıştı, Bolşoy Tiyatrosu, Moskova'da Kremlin, St. Petersburg'da Mariinsky Tiyatrosu, İstanbul'da AKM, Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde sahne aldı. Halen, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde bale dersleri veriyor.

Konser yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.