The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController. The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Anita Sezgener'le Şiirde Biçim Ve Yadırgatıcılık Üzerine

Anita Sezgener'le Şiirde Biçim Ve Yadırgatıcılık Üzerine

Söyleşi

Tarih26 Ocak 2023

Saat 18:30

Mekan Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi

Konferans Salonu

ŞiirEylem: Ekofeminist Söyleşiler

Moderatör: Nilay Özer

Konuşmacı: Anita Sezgener

Pusu Bilici, Taşlık, Hafif Zehirler, Normalia, Çok Sesi, Tikkun Olam, Nabız Kayıt... Kitap isimlerinden başlayarak çarpıcı ve yadırgatıcıdır Anita Sezgener'in şiiri. Dizeler, sentaks ve sözcükler travmatik bölünmelerle karşılar okuru.

Anita Sezgener, bütünlükler ve çerçeve anlatılar kurmaktan kaçınır. Biçim, ontolojisini ve deneyimini yansıtmak için birincil araçtır şairin elinde. Poetikası hem yabancılık ve yabancılaştırma üzerine kuruludur, hem otobiyografik bir iskelet taşır bu şiirleri.

Nilay Özer’in yürütücüsü olduğu Ekofeminist Söyleşiler’de Cin Ayşe dergisinin yaratıcı editörü Anita Sezgener'le şiirlerini ve şiirde biçimin olanaklarını tartışacağız. 

Ücretsiz

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.