The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController. The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Ballet Experience

Ballet Experience

Bale

BİLET AL

Tarih06 Haziran 2023

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı

1944 yılından itibaren İstanbul Belediye Konservatuvarı olarak anılan kurum, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi’ne bağlanarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı adını almıştır.

İstanbul’un Anadolu yakasında hizmet veren Konservatuvarın Bale Anasanat Dalı, sanatın ve sanatçının bir ulusun kalkınmasındaki önemli rolünün bilinciyle Türkiye’nin önde gelen sanat kurumlarına bale sanatçıları yetiştirmekte ve yaptığı etkinliklerle de adından söz ettirmektedir.

2022-23 eğitim ve öğretim yılı sene sonu resitali “Ballet Experience” iki perdeden oluşmaktadır. İlk perde, bale eğitmenlerimizin derlediği klasik repertuvardan seçilmiş eserleri ve özgün yapıtları seyirciyle buluşturacaktır.

Son perdede konservatuvarın Ortaokul, Lise ve Lisans öğrencilerinin katılımıyla Giselle balesinin ikinci perdesinden bölümler sergilenecektir.

A. Adam’ın müziği, J. Perrot ve J. Coralli’nin koreografisiyle ilk kez 1841’de Paris’te sahnelenmiş olan “Giselle” ya da diğer bir adıyla “Les Wilis” Romantik dönemin en önemli eserlerinden biri olarak tüm dünyada bale repertuvarlarının en vazgeçilmez eseri olarak önemini korumaktadır.

Biletler, mobilet.com adresinden temin edilebilir.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.