KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Bir Oyuncak Öyküsü

Bir Oyuncak Öyküsü

Çocuk Tiyatrosu

BİLET AL

Tarih14 Nisan 2023

Saat 20:00

Mekan Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Büyük Salon

Tiyatro Yeni Çizgi

Uyarlayan ve Yöneten: Serhat Kurtay

Dekor: Ömer Göker

Kostüm: Melahat Güçlü

Oynayanlar: Cansu Dağ, Barış Öncü, Elif Şen, Burak Gültan

Eski bir Çin halk hikayesi Tebeşir Dairesi'nden hareketle sahneye adapte ettiğimiz çocuk oyunumuz Bir Oyuncak Hikayesi'nde, Cingöz Fare isimli oyuncağın peşinde çılgın bir macera izleyeceksiniz. 

Mahalledeki bütün çocukların istediği ama sadece bir tanesinin alabildiği bir oyuncaktır Cingöz Fare. Cingöz Fareye hiç emek harcamadan ulaşan gerçek sahibi onu çocuk parkında bir bankın üzerinde unutur gider. Oyuncak fareyi tesadüf eseri bulan kahramanımız ise -kendisi de bu oyuncağı çok istemesine rağmen- günlerce sahibini bulmaya çalışır. Bu yolda bir dizi tehlike atlatır ancak bir türlü oyuncağı sahibiyle buluşturmayı başaramaz. 

Geçen zaman içinde Cingöz Fare ile kurduğu bağ artık onları ayrılmaz hale getirmiştir. Sonunda beklenen karşılaşma gerçekleşir. Her iki çocuk da oyuncağın kendisine ait olduğunu iddia etmektedir.

Bu anlaşmazlığı nasıl çözebilirler? Oyuncak fare gerçekten kimindir? Sorunu nihayete kavuşturmak mahallenin bilge dedesine kalmıştır. Dede, yere tebeşirle bir daire çizer ve çocuklardan oyuncağı iki kolundan tutup çekmelerini ister. Cingöz Fare’nın gerçek sahibi, onu
hızlıca çekip alan mıdır? Yoksa zarar vermemek için çekemeyenin mi? 

+4

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.