KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Borusan Quartet

Borusan Quartet

Konser

Tarih17 Nisan 2017

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Borusan Quartet: Esen Kıvrak (1. keman), Olgu Kızılay (2. keman), Efdal Altun (viyola), Çağ Erçağ (viyolonsel).

Konuk Solistler: Gerhard Schulz (viyola), Valentin Erben (viyolonsel).

Program:

F. Mendelsshon - Yaylı Çalgılar Beşlisi No. 2, Si bemol Majör, Op. 87   

P.I. Çaykoski - Floransa Anıları, Op. 70

Borusan Quartet sezonun son konserinde iki ünlü konuk sanatçıyla birlikte sizleri muhteşem bir müzik akşamına daha davet ediyor. Önce Mendelssohn’un 2. Yaylı Çalgılar Beşlisi’nin seslendirileceği konserde Borusan Quartet, Avusturyalı viyolacı Gerhard Schulz’la birlikte çalacak. Aralarında Salzburg Yaylı Çalgılar Üçlüsü’nün ve Waldstein Ensemble’ın da bulunduğu toplulukların kurucusu olan Schulz, oda müziği repertuvarının efsane yorumcularından biri olan Alban Berg Quartet’in 1978’den bu yana üyesi. Çaykovski’nin Floransa Anıları adlı başyapıtında Quartet’e katılacak olan ikinci konuk sanatçı ise ünlü viyolonselci Valentin Erben. Alban Berg Quartet’in kurucu üyesi olan Erben, toplulukla otuz sekiz yıl boyunca çalıştı. Halen Viyana Müzik Yüksekokulu’nun yanı sıra Köln ve Siena’da akademisyenlik görevlerini sürdüren sanatçı, Paris’teki ProQuartet ile de çalışmalarını sürdürüyor.

Bilet Fiyatları: Tam 43 TL​ / 32 TL​ / 16 TL​ TL, BİFOKART Klasik 35 TL​ / 26 TL​ / 13 TL, BİFOKART Gold 30 TL​ / 22 TL​ / 11 TL

Biletler Biletix'ten satılmaktadır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.