KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Camerata Saygun Oda Orkestrası

Camerata Saygun Oda Orkestrası

Konser

BİLET AL

Tarih23 Aralık 2019

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Camerata Saygun Oda Orkestrası: Çiğdem İyicil, Mehmet Yasemin, Banu Aşan, Gamze Erengönül, Banu Yinal, Göknil Özsoy, Çağlayan Çetin, Gözde Yaşar.

Konuk solist: Fedor Rudin (keman)

Program:

J.S. Bach - Mi majör Keman Konçertosu

A. Saygun - Kuartet No. 1

E. Denisov - 5 Paganini Kapris, keman ve oda orkestrası için

G. Enesco - Sekizli, Do majör

Camerata Saygun Oda Orkestrası, Prof. Nuri İyicil tarafından 2005 yılında kuruldu. Eskişehir Festivali, St Petersburg Festivali, Süreyya Operası, Cemal Reşit Rey Salonu, Ankara Devlet Konser Salonu, Avusturya Kültür, Caddebostan Kültür Merkezi, İzmir Adnan Saygun Kültür Merkezi, Çeşme Uluslararası Müzik Festivali gibi salon ve festivallerde yer aldı. Halen konserlerine Prof. Çiğdem İyicil'in genel sanat yönetmenliğinde ve Uluslararası Nuri İyicil Derneği ile Maltepe Üniversitesi (Orchestra in Residence) işbirliğinde devam etmektedir.

Fransız-Rus kemancı Fedor Rudin'in babası viyolonselci Alexander Rudin, dedesi ise avangard Rus bestecisi Edison Denisov'dur. Kölner Anzeige'de çıkan eleştiride, "Artistik kemancılığın en parlak temsilcisi" beğenisi ile yer aldı. George Enescu Uluslararası Keman yarışmasında (2014) ve Uluslararası Niccolo Paganini yarışmasında (2018) ikincilik ödüllerini aldı. İlk konserini Carnegie Hall'da veren Rudin daha sonra Vengerov, Darrel, Christoph Poppen gibi şeflerin yönetiminde solist olarak konserler verdi. Halen Viyana Devlet Opera ve Viyana Filarmoni Orkestrasının başkemancısıdır.

Bilet fiyatları: 35-40 TL

23 Kasım'da satışa çıkacak olan biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden veya https://kkm.kadikoy.bel.tr/anasayfa.aspx​ adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.