KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Camerata Saygun Oda Orkestrası

Camerata Saygun Oda Orkestrası

Konser

BİLET AL

Tarih06 Aralık 2021

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi

Camerata Saygun Oda Orkestrası

Prof. Lukas David’in Hatırasına...

Program:

M. Bruch - Octett Si bemol Majör, Allegro moderato, Adagio, Allegro molto

Mehmet Yasemin (keman)

Asli Çivicioğlu (keman)

Selen Aydoğan (keman)

Ceylan Ölmez (keman)

Özlem Sevil (viyola)

Can Şakul (viyola)

Gözde Yaşar (viyolonsel)

Deniz Yurdakul (kontrabas)

F. Mendelssohn - Octett, Mi bemol Majör Op. 26, Allegro moderato ma con fuoco, Andante, Scherzo -Allegro leggierissimo, Presto

Mehmet Yasemin (keman)

Asli Çivicioğlu (keman)

Selen Aydoğan (keman)

Ceylan Ölmez (keman)

Özlem Sevil (viyola)

Can Şakul (viyola)

Gözde Yaşar (viyolonsel)

İndra Mas (viyolonsel)

Camerata Saygun Oda Orkestrası, Prof. Reşit Nuri İyicil tarafından 2005 yılında kuruldu. Eskişehir Festivali, Saint Petersburg Festivali, Süreyya Operası, CRR Konser Salonu,  Ankara Devlet Konser Salonu, İzmir Adnan Saygun Kültür Merkezi, ICMAF UluslararasI Müzik Festivali gibi birçok sahnede yer aldı, yerli ve yabancı birçok soliste eşlik etti. Orkestra, Prof. Reşit Nuri İyicil'in arzusu doğrultusunda özellikle yetenekli ve genç öğrencileri de arasına alarak onlara repertuvar ve sahne deneyimi kazandırırken bir yandan da nitelikli yorumlarla sanatseverlerin bu usta çırak ilişkisine şahit olmalarını sağlıyor.

“Bu konseri 11 Ekim'de kaybettiğimiz ünlü Avusturyalı kemancı ve eşsiz pedagog, bir çok Türk kemancının ve Camerata Saygun üyelerinin çoğunun hocası olmuş, onların hayatında önemli bir yeri olan, Nuri Hoca'nın yakın dostu Prof. Lukas David'in anısına gerçekleştirirken, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz." (Camerata Saygun Orkestrası adına Çiğdem İyicil)

Bilet fiyatları: 35-40 TL

Arasız olarak yaklaşık 60 dakika sürecek olan konserin biletleri 29 Kasım’da satışa çıkacaktır.

Biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden veya bilet.kadikoy.bel.tr  adresinden temin edilebilir.

​Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

Değerli sanatseverler, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi uyarınca izleyiciler etkinliklere aşı kartlarını veya en fazla 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testlerini göstererek girebileceklerdir. Giriş için kontroller Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden sağlanacaktır. İzleyicilerimizin konserlerimize gelmeden önce HES uygulamasının güncel sürümünü mobil cihazlarına indirerek aşı, hastalık ve test durumu alanlarını paylaşıma açmalarını önemle rica ederiz.

Etkinlik sırasında izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır, muhakkak maske takmalı ve etkinlik süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.