KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Cihat Aşkın - Sahnede 40. Yıl

Cihat Aşkın - Sahnede 40. Yıl

Konser

BİLET AL

Tarih06 Mayıs 2019

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Cihat Aşkın (keman) & Roberto Prosseda (piyano)

Program:

E.W. Korngold - Keman Ve Piyano İçin Süit Op. 11

C. Franck - Keman ve Piyano için Sonat, La majör

E. Bloch - Keman ve Piyano için Sonat No. 2

E.V. Dohnanyi - "Ruralia Hungarica" Op. 32c

Cihat Aşkın, ülkemizin keman ekolünün uluslararası temsilcisi, keman virtüözü, bestecisi, akademisyeni, şefi ve uluslararası kültür elçisi...

Sanatçı birçok Türk eserinin ilk CD kaydını gerçekleştirdi, müzik hayatına kurumsal olarak birçok yapı kazandırdı. Menuhin ve Flesch yarışmaları dahil bir çok ulusal ve uluslarası ödülün sahibi olan Aşkın, “Roma Foyer des Artistes” ödülü, The Kennedy Center ve Buenos Aires Belediyesi tarafından da altın madalyaya layık görüldü.

Kemancının sahneye adım attığı ilk günden bu yana tam 40 yıl geçti. Bu yıl 40'ıncı sanat yılını kutlayan Cihat Aşkın, uluslararası üne sahip piyanist Roberto Prosseda ile tamamen Süreyya seyircisine özel bir programla karşınızda.

Roberto Prosseda, Londra Filarmoni Orkestrası, Yeni Japon Filarmoni Orkestrası, Moskova Devlet Filarmoni, Brüksel Filarmoni, Calgary Filarmoni, Saatskapelle Weimar, Sinfonia Lahti, Berlin Senfoni, Santa Cecilia, Filarmonica della Scala gibi dünyanın en önemli orkestralarından bazılarıyla düzenli olarak çalışmıştır. Albümleri, Le Monde de la Musique Classique, CHOC, the Diapason d’Or ve Birleşik Krallık'taki Classic FM dergisinde Ayın Oda Müziği CD'si dahil olmak üzere basında çok beğeni toplamıştır.

Bilet fiyatları: 25-30 TL

6 Nisan'da satışa çıkacak olan biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden veya https://kkm.kadikoy.bel.tr/anasayfa.aspx​ adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.