KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Cimri

Cimri

Tiyatro

Tarih23 Ekim 2019

Saat 20:30

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

Büyük Salon

İstanbul Komedi Festivali

Semaver Kumpanya

Yazan: Moliére

Yöneten: Tansu Biçer

Kostüm: Bade Yavuz

Oynayanlar: Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Rojhat Özsoy, Gözde Şencan, Hakan Atalay, İbrahim Barulay, Ezgi Ulusoy, Murat Kılıç, Mustafa Kırantepe, Selen Şenay, Uğur Senkeri, Saniye Samra.

Semaver Kumpanya, Molière’in ünlü eseri Cimri’yi sahneliyor.

Dünyadaki insanların en az insan olanı, yeryüzündeki canlıların en katı yüreklisi, pintilerin en pintisidir. Onun sevmesinden kuru, onun okşamasından kısır bir şey olamaz. Vermek öylesine zoruna gider ki, selam bile vermez kimseye, onu bile alır, yalnız alır... Böyle betimliyor onu tanıyanlar Cimri'yi.

Kimdir bu Cimri? Gerçekten de dedikleri kadar acımasız, katı yürekli, pinti ve kötü müdür?... İnsan doğuştan mı böyle olur? Sadece yazılmış bir karakter midir Cimri? Etrafımızda var mıdır böyleleri? Nasıl bir şey olurdu böylesi bir insanla yaşamak?...

17'nci yüzyılda yaşamış ünlü komedya yazarı Moliere'in eseri Cimri'de, birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakacak, garip rastlantılara tanık olacaksınız.

"Eminim ki, Molière, tıklım tıklım dolu bir salonda 2,5 saat boyunca kahkahayla gülerek, aralarda alkışlayarak izlenen bu Cimri’yi görseydi, büyük keyif alırdı. Sakın kaçırmayın." (Erdoğan Mitrani)

Bilet Fiyatları: Tam 80 TL, Öğrenci 60 TL

+7