KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Cosi Fan Tutte

Cosi Fan Tutte

Opera

BİLET AL

Tarih12 Aralık 2021

Saat 16:00

Mekan Süreyya Operası

İstanbul Devlet Opera Ve Balesi

Eser: W. A. Mozart

Libretto: Lorenzo Da Ponte

Orkestra Şefi: Murat Cem Orhan

Konser Kurgusu: Suat Arıkan

Fiordiligi: Gülbin Günay, Ayten Telek

Dorabella: Barbora Hitay, Dilan Şaka

Despina: Sevim Ateş, Özlem Soydan

Ferrando: Caner Akın, Ufuk Toker

Guglielmo: Caner Akgün, Alper Göçeri

Don Alfonso: N. Işık Belen, Zafer Erdaş

İstanbul Devlet Opera Ve Balesi Orkestrası

Korrepetitörler: Fügen Yiğitgil, Aydın Karlıbel, Sevgin Arın Denizaşan, Hüseyin Kaya, Yuliya Bapova, Olena Şenol, Selen Aslıhan Korkmaz, Simten Deniz Şenpolat

Konduvit: Başak Taniş

18'inci yüzyılda Napoli... Kadınların sadakatsiz olduğuna derinden inanan, kuşkucu Don Alfonso, genç arkadaşları Ferrando ve Guglielmo'yu, nişanlıları Dorabella ve Fiordiligi kardeşlerin sadakatinden şüphe etmeleri için kışkırtır. Kendi savını kanıtlamak için, şu planı onlara önerir: Ferrando ve Guglielmo, nişanlılarına savaşa gideceklerini söyleyecek ve sonra da Arnavut askeri kılığında geri dönüp, nişanlılarını ayartmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. 'Gerçek' sevgilileri gittikten sonra, Dorabella ve Fiordiligi, hizmetçileri Despina'nın (Don Alfonso'nun suç ortağı) eve iki Arnavut askerini davet etmesiyle çileden çıkar; bu askerler son derece girişken karakterlerdir. İki kızkardeş ilk başta erdemli bir biçimde onları reddetse de, daha sonra bu iki kılık değiştirmiş talibin kendilerini ayartmasına izin verirler. Asker kılığındaki Ferrando ve Guglielmo, nişanlılarının kendilerine ihanet ettiğini gördükçe büyük bir hayal kırıklığına uğramaya başlar. 'Kadınlar hep böyledir işte!' diyerek son noktayı koyan Don Alfonso, teorisinin doğru olduğunu ispatladığı için çok mutludur. Bu aldatmacanın asıl yüzü ortaya çıktıktan sonra, iki çift her şeye rağmen yeniden bir araya gelir ve olaylar tatlıya bağlanır.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin biletleri, temsil tarihinden 1 ay önce satışa çıkar.

Biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden ve biletinial.com adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

Değerli sanatseverler, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye istinaden etkinlik girişlerinde fotoğraflı kimlik kartı, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması ve en az iki doz aşı olunduğuna dair belge kontrolü yapılacaktır. Hayat Eve Sığar uygulamasında ''HES Kodunu Sorgula'' menüsünden HES Kodunuzu sorguladığınızda ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' yanıtı çıkıyorsa, azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapıldıktan sonra etkinlik alanına giriş yapabilirsiniz. Etkinlik alanında yapılan kontrol sırasında ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' görünmesi durumunda etkinlik alanına girişinize izin verilmeyeceğini üzülerek belirtiriz.

Etkinlik sırasında izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır, muhakkak maske takmalı ve konser süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.