KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Dimios

Dimios

Tiyatro

BİLET AL

Tarih12 Ağustos 2022

Saat 21:00

Mekan Özgürlük Parkı Tepe Sahne

Eylül Sahnesi

Oynayan: Ali Can Karagülmez

Antik Yunan döneminden günümüze kadar gelen, sanki tek suçlu kendisiymişçesine gösterilen ve yüzyıllarca bu damgadan kurtulmak için çabalayan bir cellat…

Oyunumuz, antik çağlardan başlayıp günümüze kadar uzanan ve dünyanın bilinen en eski mesleklerinden biri olan cellatlık üzerine işlenmiştir. Bu işi meslek olarak edinmiş ve her çağda geçimini bununla sağlayan kahramanımız başından geçen olayları çarpıcı bir gerçeklik ile seyirciye aktarıyor.

“İnsanlar istedi, ben yaptım. Sonra onlar insan olarak anıldılar. Sağ olsunlar beni de adsız bırakmadılar. Bana da Dimios dediler. Dimios ne demek diye baktım. Cellat demekmiş... İşte o zaman anladım. Kendilerine insan, bana da cellat demişler” diyerek asıl sitemini dile getirir. Tabii canını sıkan tek konu da bu değildir. Maalesef işler artık onun için yolunda gitmemektedir. Çünkü her geçen gün ülkeler, idamları kaldırmaktadır. Bu durum ise onu, 21'inci yüzyılın problemi olan işsizlik durumuyla karşı karşıya getirecektir.

+13

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında alana giriş çıkış yapmamanızı, girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.