KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Dört Mevsim

Dört Mevsim

Bale

Tarih07 Aralık 2021

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

İstanbul Devlet Opera Ve Balesi

Eser: A. Vivaldi

Koreograf: Uğur Seyrek

Libretto: Uğur Seyrek, Işık Noyan

Kostüm Tasarımı: Çimen Somuncuoğlu

Sahne Düzeni ve Işık: Uğur Seyrek

Işık Uygulama: Taner Aydın

İlkbahar: Gizem Atik, Cemal Deniz Özaydın, Mehmet Nuri Arkan, Asena Ökte, Cem Cüneyt ÇelikCan Bezirganoğlu

Yaz: Deniz Kılınç Tunçeli, Mehmet Batur Büklü, Nur Melike Manav, Mustafa Çağatay Özmen

Sonbahar: Julia Nicole Hartmann, Olcay Tunçeli, Büşra Ay, Zeynep Güçoğlu, Alican Güçoğlu

Kış: İlke Kodal, Mustafa Çağatay Özmen, Berfu Elmas, Mehmet Nuri Arkan

9 Kız: Dudu Merve Topaldemir, Zeynep Güçoğlu, Melis Gülmen, Asena Ökte, Ayten Eda Dürüm, İhya Sanem Şilliler, Eymen Arıslı, Buket Polat, Saliha Hazal Çoruk, Elifsu Pamukçu, Ayşe Aras, Aime Naito, Naz Özakıncı, Naz Kurtuluş

5 Erkek: Deniz Polat, Can Bezirganoğlu, Alican Güçoğlu, Sinan Kaymak, Berkay Topçuoğlu, Cenk Tan Karayel, Agit İşcan, Berkay Günay, Arda Erkara

Koreograf Asistanı: Fatma Ayfer Zeren

Repetitörler: Tatiana Egeli, Pınar Müldür

Koreolojist: Zeynep Esra Ünlü Sarıbay

Kondüvit: Serkan Çelik

Eserde, Antonio Vivaldi'nin müziği eşliğinde dansın estetiği ve çeşitli simgeler, metaforlarla zenginleştirilmiş anlatım gücüyle 'Aşk'ın Dört Mevsimi' sahneye yansıtılmaktadır.

Dört solist çift, aslında tek bir kadın ve erkeği, daha da doğrusu tüm kadın ve erkekleri temsil etmektedir. Çünkü aşkın bazen kavurucu, bazen dondurucu, gelgitlerle dolu iklimi ve döngüsel olarak birbirini izleyen mevsimleri, o mevsimlerin yarattığı etki ve tepkiler, bir aşk ilişkisi içinde olan her kadın ve erkek tarafından kaçınılmaz olarak yaşanır.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin biletleri, temsil tarihinden 1 ay önce satışa çıkar.

Biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden ve biletinial.com adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

Değerli sanatseverler, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye istinaden etkinlik girişlerinde fotoğraflı kimlik kartı, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması ve en az iki doz aşı olunduğuna dair belge kontrolü yapılacaktır. Hayat Eve Sığar uygulamasında ''HES Kodunu Sorgula'' menüsünden HES Kodunuzu sorguladığınızda ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' yanıtı çıkıyorsa, azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapıldıktan sonra etkinlik alanına giriş yapabilirsiniz. Etkinlik alanında yapılan kontrol sırasında ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' görünmesi durumunda etkinlik alanına girişinize izin verilmeyeceğini üzülerek belirtiriz.

Etkinlik sırasında izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır, muhakkak maske takmalı ve konser süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.