KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Dünya Bizim Evimiz

Dünya Bizim Evimiz

Çocuk Tiyatrosu

Tarih06 Nisan 2024

Saat 12:00

Mekan Kozyatağı Kültür Merkezi

Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu & Sadri Alışık Kültür Merkezi

Yazan ve Yöneten: Yiğit Pakmen

Dünya Bizim Evimiz, doğayı felaketten kurtaran çocukların ve hayvanların masalıdır.

Kahramanlarımız; Eylül, Toprak, Mirket, Kurt, Karga ve Papağandan dünyanın neresinde olursa olsun insanların doğaya verdiği zararın peşinden giderler. Dünyanın dört bir tarafından yardım istekleri gelir. Kahramanlarımız nereye gideceklerine karar veremez, üstelik bu defa sorunun ne olduğunu da bilmezler. Elbette danışacakları biri vardır; Ulu Çınar. Eylül, Toprak ve hayvanlar Ulu Çınar'ın tavsiyelerini dinleyerek trenle Hindistan’a, gemiyle kutuplara uzanan bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta tüm problemleri birbirine bağlayan ana konuyu keşfederler; Küresel Isınma...

Bu serüvende kahramanlarımıza Kanguru, Keçi, yerli çocuklar ve elbette Kutup Ayısı da eşlik eder. Bu felaketi düzeltmek kolay olmayacaktır... Ama kahramanlarımızın her zaman olduğu gibi yine bir çözümleri vardır.

+3

Ücretsiz

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.