The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController. The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Göz Dinler

Göz Dinler

Sergi

Tarih04 Mayıs 2023 - 01 Temmuz 2023

Saat 11:00

Mekan Alan Kadıköy

Sergi Alanı

Ercan Arslan

“Göz Dinler” adlı sergi, Berlin’de yaşayan ressam Ercan Arslan’ın 25 yıllık çalışmalarından bir seçkiyi kapsıyor.

Küratörlüğünü ve sergi tasarımını Metin Deniz’in üstlendiği sergi Alan Kadıköy için ayrı bir anlam taşıyor. Modern sanatımızın ustalarını farklı kuşaklardan sanatseverlerle buluşturmanın yanı sıra güncel sanatın nitelikli yapıtlarını ve sanatçılarını da destekleme misyonu olan Alan Kadıköy’ün bu anlamdaki ilk sergisi olma niteliğini taşıyan Ercan Arslan’ın “Göz Dinler” adlı seçkisi, ilk bakışta ne kadar yetkin bir isimle karşı karşıya olduğumuzu hissettiren güçlü bir sergi.

Toplam 91 çalışmanın izleyici ile buluştuğu sergide büyük boy yağlı boya ve akrilik tabloların, mürekkep ve lavy desenlerin yanı sıra, sanatçının Gezi olayları sırasında gerçekleştirdiği 17 resim de, Gezi'nin 10'uncu yılı anısına, ayrı bir seri olarak sergileniyor.

Renk dokusunun öne çıktığı Ercan Arslan’ın resimlerinin, ilk kez Türkiye'deki sanatseverlerle buluştuğu bu sergide, sanatçıya ait videoları ve onunla yapılmış söyleşileri de izlemek mümkün.

Göz Dinler, 4 Mayıs ile 1 Temmuz tarihleri arasında, Pazartesi günleri hariç, haftanın altı günü 11:00-21:00 saatleri arasında Alan Kadıköy’de.

Ücretsiz

The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.