KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Gülsin Onay Piyano Resitali

Gülsin Onay Piyano Resitali

Konser

BİLET AL

Tarih24 Ekim 2022

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi

Gülsin Onay

"İstanbul seyircisiyle Süreyya Operası'nda bir kez daha buluşmak ve üç asra yayılan bu farklı programı onlarla paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Mozart'ın meşhur Alla Turca sonatı hakkında fazla söze gerek yok. Zarif tema ve çeşitlemelerle açılan eser, bestecinin piyano için yazdığı en çarpıcı yapıtlar arasındadır. Bartok'un Eskizleri, Doğu Avrupa halk müziğinden ilham alan, kimisi eğlenceli kimisi gizemli yedi kısa parçadan oluşmakta. Chopin'in fa diyez minör Noktürn’ü, melankolik havasına rağmen, Chopin'in hayatının en mutlu döneminden, Orta Fransa'da sevgilisi Georges Sand'in malikanesinde yaşadığı dönemden kalmadır.

Programın sonunda yer alan Prelüd, Koral ve Füg Cesar Franck'ın en büyük eserlerinden biridir. Bach'ın ihtişamlı org eserlerine romantik bir saygı duruşudur."

Program:

W. A. Mozart - Sonat la majör KV 331

Andante grazioso con variazioni

Menuetto

Alla Turca

B. Bartok - Eskizler Op. 9b

A girl's portrait - Swing - Lento - Non troppo lento - Romanian folksong - Wallachian - Poco lento - Mädchenbildnis - Schaukelspiel – Lento

Non troppo lento - Rumänisches Volkslied - Walachisch - Poco lento

F. Chopin - Nokturn fa diyez minör, op.48 no.2

C. Franck - Prélude, Choral et Fugue

Arasız yaklaşık 60 dakika sürecek olan konserin biletleri 24 Eylül’de satışa çıkacaktır.

Biletler, mobilet.com adresinden temin edilebilir.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.