KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions

Konser

BİLET AL

Tarih14 Mayıs 2022

Saat 21:00

Mekan Alan Kadıköy

Alan Sahne

İlhan Erşahin (tenor saksafon), Alp Ersönmez (bas), Turgut Alp Bekoğlu (davul), İzzet Kızıl (perküsyon)

İstanbul’un eklektik ruhunu tür sınırlarının ötesinde bir sound’la sunan İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, 14 Mayıs’ta ilk kez Alan Kadıköy’de!

İlhan Erşahin’in Wax Poetic, Love Trio, Nublu Orchestra, Praia Futuro, Silver gibi projelerinin yanı sıra birlikte çalabileceği bir session grubu olarak 2008’de kurduğu İstanbul Sessions; İstanbul’un eklektik enerjisini özgün bir şekilde tercüme ederken caz, rock ve dans müziğinin öğelerini bir araya getiriyor. İlhan Erşahin’in free-from caz rif’lerini, Alp Ersönmez’in groovy basları, Turgut Alp Bekoğlu’nun güçlü davulları ve İzzet Kızıl’ın kıvrak perküsyonları tamamlıyor.

İstanbul Sessions bugüne kadar Türkiye’nin ve Avrupa'nın en prestijli festivallerinden Amerika ve Brezilya’ya uzanan bir yelpazede pek çok önemli sahnede performans verdi. Usta Fransız trompetçi Erik Truffaz'ın da konuk olduğu çıkış albümlerini 2009'da yayınlayan İlhan Erşahin ve ekibi, doğulu ve batılı sesleri yenilikçi tavırla buluşturan ikinci albümleri “Night Rider”ı 2012’de yayımladı. 2016'da dinleyicisiyle buluşan “İstanbul Underground”u takiben, geçmişi ve geleceği bir yana bırakarak “bugün”ün müziğine sinematik bir bakış açışıyla odaklanan dördüncü albümleri “Solar Plexus”, 2018’te yayımlandı, Dave Harrington ve İlhan Erşahin’in prodüktör koltuğuna oturduğu albümde; Erik Truffaz, Dave Harrington, Nils Peter Molvaer, Arto Tunçboyacıyan ve Kenny Wollesen gibi önemli isimler konuk olarak yer aldı.

İlhamını Anadolu ve Mezopotamya medeniyetlerinden alan son albümleri “Bir Zamanlar Şimdi”de ise dörtlü, dinleyiciyi tarih ötesinde bir zaman-mekan yolculuğuna çıkarıyor. 

18+

Bilet Fiyatları: Tam 70 TL, Balkon Ayakta 50 TL, Gençler Ayakta 30 TL

Gençler Ayakta projesi, Kadıköy Belediyesi Alan Kadıköy tarafından hayata geçirilen bir gençlik projesidir. Bu proje kapsamında oluşturulan Gençler Ayakta kategorisinden bilet alan 18-30 yaş arasındaki seyirciler, Alan Kadıköy’de sahnelenen performansları salonun yalnızca balkon katından ve ayakta olarak izleyebilirler. Bu kategori özelinde, seyircilerin salona alınabilmesi için bilet kontrolü sırasında kimlik beyan etmeleri zorunludur.

Etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.