KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Iskandar Widjaja & Itamar Golan

Iskandar Widjaja & Itamar Golan

Konser

BİLET AL

Tarih25 Ekim 2021

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi

Iskandar Widjaja (keman) & Itamar Golan (piyano)

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, 2021-2022 sezonunda gerçekleştireceği “Virtüözlerin Müziği“ serisi ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. “Virtüözlerin Müziği”, Iskandar Widjaja & Itamar Golan konseri ile başlıyor.

Süreyya Operası, Mayıs ayına kadar düzenleyeceği bu konserlerden altısında, Türkiye’ye hiç gelmemiş ve Avrupa’nın en aktif ve ünlü klasik müzik sanatçılarını, birbirinden güzel resital ve oda müziği konserleri ile sahnesinde ağırlayacak.

25 Ekim tarihli ilk konserin konukları; dünyanın önde gelen müzik otoritelerince “İnanılmaz büyüleyici kişiliği ve sahne ışığıyla adeta dinleyicisini müziğinin içine hapseden ve çağının en heyecan verici kemancılarından biri” olarak adından söz ettiren keman virtüözü Iskandar Widjaja ile “Hocaların Hocası” olarak anılan, dünyanın bir numaralı isimleri ile sahne almış, en iyi orkestra ve şeflerle çalışmış piyano virtüözü Itamar Golan.

Konser programı da en az icra edecek sanatçılar kadar ses getirecek eserlerden oluşturulmuş. Program dinleyicilerine, Bach’ın şimdiye kadar yazılmış en ünlü eseri “Toccata ve Fugue”ün solo keman düzenlemesinden, Grieg’in benzersiz sonatına, virtüöz şovları içiren Eugene Ysaye, Cesar Cui, George Gershwin, Camille Saint Saens’in eserlerine kadar çok geniş ve zengin bir konsere akşamı vaadediyor.

Program:

J.S. Bach - Toccata and Fugue BWV 565 (Solo Keman Düzenlemesi)

E. Grieg - Sonat No.3 Do minör Op. 45

E. Ysaÿe - Rêve d'enfant (A child's dream) Op. 14

C. Saint-Saëns - Danse Macabre Op. 40

C. Saint-Saëns - The Introduction & Rondo Capriccioso La minör Op. 28

F. Kreisler - Präludium & Allegro

G. Gershwin - Porgy and Bess Fantasy -  Keman ve Piyano için Fantezi

Kam Management & Dermoskin’in katkılarıyla gerçekleşecek olan “Virtüözlerin Müziği“ konserler serisinde buluşmak üzere…

Bilet fiyatları: 50-60 TL

Arasız olarak yaklaşık 60 dakika sürecek olan konserin biletleri 18 Ekim’de satışa çıkacaktır.

Biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden veya bilet.kadikoy.bel.tr  adresinden temin edilebilir.

​Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

Değerli sanatseverler, etkinlik girişlerinde, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye istinaden fotoğraflı kimlik kartı, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması ve en az iki doz aşı olunduğuna dair belge kontrolü yapılacaktır. Hayat Eve Sığar uygulamasında ''HES Kodunu Sorgula'' menüsünden HES Kodunuzu sorguladığınızda ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' yanıtı çıkıyorsa, azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapıldıktan sonra etkinlik alanına giriş yapabilirsiniz. Etkinlik alanında yapılan kontrol sırasında ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' görünmesi durumunda etkinlik alanına girişinize izin verilmeyeceğini üzülerek belirtiriz.

Etkinlik sırasında izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır, muhakkak maske takmalı ve konser süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.