KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

İstanbul Mon Amour

İstanbul Mon Amour

Gösteri

BİLET AL

Tarih26 Kasım 2022

Saat 11:00

Mekan Süreyya Operası

İstanbul Tiyatro Festivali

Semaver Kumpanya

Konsept: Işıl Kasapoğlu

Tasarım ve Uygulama: Yavuz Pekman, Serkan Keskin, Cem Yılmazer, Volkan M. Sarıöz

Tasarımcı Sanatçılar: Alper Maral, Ebru Cansız, Sarp Aydınoğlu, Anuşka’nın Atölyesi, Sibel Altan, Okan Kaya, Mihran Tomasyan, Ufuk Fakıoğlu, Volkan Sarıöz, Hakan Tabakan, Bilgesu Kasapoğlu

Konser Sanatçıları: Nejat Yavaşoğulları, Gülinler, Barabar

İdari Sorumlu: Özlem Ay

Operasyon Sorumlusu: Selen Şenay

Teknik Sorumlu: Mustafa Karakoyun

Operasyon Ekibi: Asena Ersoy, Enes Yavuz, Barış Bekteş, Anıl Yıldız, Nur Güven

26. İstanbul Tiyatro Festivali küratörü Işıl Kasapoğlu’nun “40 yıldır yüreğimde taşıyorum” dediği bu özel projeyi, kurucusu olduğu Semaver Kumpanya festivalde hayata geçiriyor ve festival İstanbul Mon Amour ile muhteşem bir kapanış yapıyor.

Orhan Veli’nin İstanbul’u Dinliyorum şiirine şehrin farklı sesleri ve yaşayışları ile şiirsel olduğu kadar teatral ve müzikal bir yanıt verecek İstanbul Mon Amour’un ilk durağı Kadıköy’ün en güzel tarihi binalarından ve Anadolu yakasının kültürel simgelerinden Süreyya Operası. Fuayesi Champs Elysee’den, sahnesi Alman tiyatrolarından esintiler taşıyan asırlık Süreyya Operası’ndaki müzik, dans ve tiyatroyu buluşturan gösterinin ardından izleyiciler şehre damgasını vurmuş farklı mekânları birer sahneye dönüştürecek çokdisiplinli performanslarla yolculuklarına devam edecekler.

11:00-11:45 - Süreyya Operası

12.30-13:15 - Vapur

15:00-16:00 - İMÇ

17:00-17:45 - Kanyon AVM

19:30-20:30 - Galatasaray Lisesi

21:00-23:00 - Salon İKSV

Önemli Notlar:

- Mekânlara araçla ulaşım sağlanmayacaktır. Mekânlar arası ulaşımı izleyicilerin kendi imkânlarıyla yapması gerekmektedir.

- Vapur bu etkinliğe özel olarak tahsis edilmiş olup Şehir Hatlarının günlük sefer tarifesi kapsamında değildir. Etkinliğin genel akışını aksatmamak için belirtilen saatte kaldırılacaktır.

- Kanyon AVM'deki etkinlik halka açıktır. Etkinlik kapsamında yer alan diğer mekânların girişlerinde bilet kontrolü yapılacaktır. Kimi mekânlarda isim kontrolü yapılması gerekebilir; izleyicilerin yanlarında kimlik getirmeleri rica olunur.

- Etkinlik rotası üzerinde yokuş ve merdivenler bulunduğundan izleyicilerimizin rahat ayakkabılar giymesi tavsiye olunur.

- Etkinliklerin bir kısmı açık havada gerçekleştirileceği için izleyicilerimizin hava koşullarına uygun giyinmesi tavsiye olunur.

- Mekânlar engelli erişimine uygun değildir.

- Her mekânda yiyecek içecek satışı yoktur.

- Bazı mekânlar ayakta; oturma düzeni olan mekânlar ise numarasızdır.

- Bu etkinlikte Eczacıbaşı Genç Bilet uygulaması yoktur.

 

16 Eylül'de satışa çıkacak olan biletler, İKSV ana gişede ve passo.com’da satılmaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.