KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

İzciler Doğada

İzciler Doğada

Çocuk Tiyatrosu

BİLET AL

Tarih18 Mayıs 2024

Saat 13:00

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

B Salonu

Platon Sahne

Yazan: Alican Kaçmaz

Yöneten: Ayşe Gökçe Gökçay

Oynayanlar: Alican Kaçmaz, Ayşe Gökçe Gökçay, Cansel Cihan

Alican, bir gün piknik yapmaya gitmek istediğini annesine söyler, ancak annesi piknik için izin almamış olmasından dolayı karşı çıkar.

Alican, annesine her şeyi anlatmanın gerektiğini düşünür, bu yüzden okulundaki her şeyi paylaşmaya başlar. Annesi Alican'a sadece önemli şeyleri paylaşması gerektiğini öğretir, örneğin öğretmenin verdiği ödevleri veya okul etkinliklerini.

Alican, izcilikle ilgili bir etkinlik yapacaklarını ve izci olacaklarını açıklar. Anne, izcilik hakkında Alican'a detaylı bilgi verir ve izcilik değerlerini anlatır. Alican, annesinin izci olduğunu öğrenir ve ondan bir izci rozeti alır.

Sonra Alican, izci lideri Obabaşı ile ormana gidip izcilik faaliyetlerine katılır. Çadır kurma, ateş yakma ve izci marşı gibi izcilik becerilerini öğrenir. Gece, çadırı rüzgardan dolayı bozulur, ancak Obabaşı'nın yardımıyla tekrar kurarlar. Alican, izci düğümü öğrenir ve çadırı düzgünce bağlar. Ertesi gün Obabaşı, Alican'ın izcilikle ilgili bilgisini ve öğrendiği becerileri sınamak için sınav yapar. Alican, başarılı bir şekilde cevaplar ve Obabaşı tarafından izci rozeti ile ödüllendirilir.

+3

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.