KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

KB Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması 2020 Final Konseri

KB Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması 2020 Final Konseri

Konser

Tarih12 Ekim 2020

Saat 16:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi

Bosphorus Trio: Özgecan Günöz (keman), Çağlayan Çetin (viyolonsel), Özgür Ünaldı (piyano).

Müzik ve sahne sanatları alanında yaratıcılığı teşvik etmeyi önemli bir sorumluluk kabul eden Kadıköy Belediyesi, bu anlayış çerçevesinde 2020 Nisan ayında sonuçlanması planlanan ancak PANDEMİ KOŞULLARI nedeniyle ertelenen dördüncü Ulusal Beste Yarışması Final Konseri'ni, 12 Ekim 2020 Pazartesi günü saat 16.00’da Süreyya Operası’nda gerçekleştirecektir.

Bu konserde yarışma şartnamesi gereği finale kalan dört bestecinin eserleri, Bosphorus Tiro tarafından seslendirilecektir.

Jüri üyeleri değerli müzik insanları Cihat Aşkın, Oğuzhan Balcı, Turgay Erdener, Özkan Manav, Gülsin Onay, Yalçın Tura ve Hasan Uçarsu’dan oluşan yarışmanın sonuçlanmasının ardından, kazananlara törenle ödülleri verilecek; final konseri esnasında kaydedilecek olan eserlerin CD basımı yaptırılacaktır.

Konser, Kadıköy Belediyesi’nin Youtube ve Facebook sosyal medya hesaplarından 18 Ekim Pazar günü saat 16:00’da yayınlanacaktır.

Final Konseri’nde şartnamede belirtilen “Seyirci Ödülü”, pandemi dolayısıyla konserin seyircisiz yapılacak  olması nedeniyle verilemeyecektir.

Pandemi dolayısıyla seyircisiz yapılacak​ konser, Kadıköy Belediyesi'nce ileriki günlerde sosyal medyada yayınlanacaktır.