KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması 2021 Final Konseri

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması 2021 Final Konseri

Konser

Tarih27 Aralık 2021

Saat 19:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi

Pelin Halkacı Akın (keman) & İris Şentürker (piyano)

Kadıköy Belediyesi, ülkemizin sanat ve kültür hayatını zenginleştirmek, bu çerçevede çoksesli çağdaş müzik alanında evrensel düzeyde müzik diliyle yazılmış, yerel ses duyarlılığından esinlenen müzik yaratıcılığını özendirmek ve desteklemek; çağdaş oda müziği repertuvarına yeni telif eserler kazandırmak amacıyla beşinci beste yarışmasını keman-piyano eseri için düzenlemiştir. Finale kalan eserler 27 Aralık Pazartesi akşamı profesyonel kariyerlerinin yanı sıra Mimar Sinan Üniversitesi’nde eğitimci olan değerli virtüözler kemancı Pelin Halkacı Akın ve piyanist İris Şentürker tarafından seslendirilecek.

Jüri üyeleri değerli müzik insanları Cihat Aşkın, Oğuzhan Balcı, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Özkan Manav, Gülsin Onay ve Hasan Uçarsu’dan oluşan yarışmanın sonuçlanmasının ardından, kazananlara törenle ödülleri verilecek; final konseri esnasında kaydedilecek olan eserler albüm olarak dijital platformlarda yayınlanacaktır.

Sınırlı sayıdaki ücretsiz giriş kartları 20 Aralık'tan itibaren gişeden temin edilebilir.

​Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

Değerli sanatseverler, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi uyarınca izleyiciler etkinliklere aşı kartlarını veya en fazla 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testlerini göstererek girebileceklerdir. Giriş için kontroller Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden sağlanacaktır. İzleyicilerimizin konserlerimize gelmeden önce HES uygulamasının güncel sürümünü mobil cihazlarına indirerek aşı, hastalık ve test durumu alanlarını paylaşıma açmalarını önemle rica ederiz.

Etkinlik sırasında izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır, muhakkak maske takmalı ve etkinlik süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.