KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Kar’a Sevda

Kar’a Sevda

Sergi

Tarih20 Kasım 2021 - 03 Aralık 2021

Saat 18:00

Mekan Barış Manço Kültür Merkezi

Sergi Salonu

Nejat Orhan

1979 yılından itibaren Anadolu’nun çeşitli yörelerinde resim öğretmeni olarak çalışan Nejat Orhan, bu yörelere özgü pastoral görünümleri resimlerine yansıttı. “Kar’a Sevda” adını verdiği 24. kişisel sergisinde çoğunlukla kış manzaraları, bozkır sessizliğinin içindeki kar taneleri ve bunların yanında diğer mevsim tatlarının da olduğu tabloları sanatseverleri bekliyor olacak.

Ücretsiz

 

Ücretsiz

Değerli sanatseverler, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye istinaden etkinlik girişlerinde fotoğraflı kimlik kartı, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması ve en az iki doz aşı olunduğuna dair belge kontrolü yapılacaktır. Hayat Eve Sığar uygulamasında ''HES Kodunu Sorgula'' menüsünden HES Kodunuzu sorguladığınızda ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' yanıtı çıkıyorsa, azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapıldıktan sonra etkinlik alanına giriş yapabilirsiniz. Etkinlik alanında yapılan kontrol sırasında ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' görünmesi durumunda etkinlik alanına girişinize izin verilmeyeceğini üzülerek belirtiriz.

Etkinlik sırasında izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır, muhakkak maske takmalı ve maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.