KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Karşı

Karşı

Sergi

Tarih17 Kasım 2021 - 12 Aralık 2021

Saat 18:00

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

Sanat Galerisi

Karma Resim Sergisi

"Karşı" kelimesi, mutlak olarak karşısında durduğu kavram ile anlam kazanır. "Karşı" olma durumunda bir eleştiri, ayrılma, ayrıştırma da söz konusudur. İçeriğinde bir direnç, hatta çoğu zaman tedirgin edici bir olumsuzluk taşır. Oysa "karşı" olmalar, "karşı" duruşlar ve karşıtlıklar yaşamın ve evrenin kaynağıdır; an’lar, nesneler ve kavramlar dünyasında enerjinin kaynağını oluştururlar. Yeni, oluşmak için karşıtların çatışmasını ya da karşılaşmasını bekler. Fiziksel ve nesnel dünyamızı şekillendiren tüm kavramların, kökene indiğimizde karşıtlık olduğunu ve bu karşıtlıkların sosyal, psikolojik ve entelektüel yaşamı da şekillendirdiğini görürüz. Nesnel varlığımız, sandığımız kadar ruhsal ve düşünsel varlığımızdan uzağa düşmez. Karşıtlıklar ve karşılaşmalar nasıl fiziksel dünyamızda fiziksel var oluş için vazgeçilmez ise; düşünce, inanç, duygu gibi soyut kavramların belirlediği tinsel varlığımız da karşıtlıklarla biçimlenir, yenilenir ve yaşar.

Karşı sergisi 17 Kasım-12 Aralık tarihlerinde, sanat hayatını Ankara’da sürdüren yedi sanatçı ve İstanbul’dan bir sanatçı birlikteliğiyle, "karşı" kavramı çerçevesinde sanat izleyicileri ile buluşacak.

Ücretsiz

 

Değerli misafirlerimiz, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye istinaden etkinlik girişlerinde, fotoğraflı kimlik kartı, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması ve en az iki doz aşı olunduğuna dair belge kontrolü yapılacaktır. Hayat Eve Sığar uygulamasında ''HES Kodunu Sorgula'' menüsünden HES Kodunuzu sorguladığınızda ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' yanıtı çıkıyorsa, azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapıldıktan sonra etkinlik alanına giriş yapabilirsiniz. Etkinlik alanında yapılan kontrol sırasında ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' görünmesi durumunda etkinlik alanına girişinize izin verilmeyeceğini üzülerek belirtiriz.

Etkinlik sırasında izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır, muhakkak maske takmalı ve etkinlik süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.