KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Masalını Arayan Prens

Masalını Arayan Prens

Çocuk Tiyatrosu

BİLET AL

Tarih24 Şubat 2024

Saat 13:00

Mekan Barış Manço Kültür Merkezi

Tiyatro Salonu

Tiyatro Konsensus

Yazan: Bulut Şaşoğlu, Yiğit Cesaret

Yöneten: Bulut Şaşoğlu

Oynayanlar: Ezra Yurtseven, Furkan Güleç, İlayda Güralp, Yiğit Cesaret

Bekçi Yiğit; açgözlü, bencil mi bencil, aşırı paragöz ve elindekiyle yetinmeyip hep daha fazlasını isteyen bir bekçiymiş. Aynı zamanda arkadaşlığın ne olduğunu ve arkadaşlık sevgisini bilmezmiş. Günlerden bir gün Yiğit, koruyucusu olduğu ormanda dolaşırken çok güzel altın bir elma görmüş. Aç gözlülüğüne yenik düşen Yiğit dayanamayıp elmayı yemiş.

Masal bu ya Yiğit yediği elma yüzünden masal evrenine düşmüş. Hansel ve Gratel, Rapunzel, Külkedisi gibi masal kahramanlarını görüp onlarla tanışıp arkadaş olan Peri’nin yol göstermesi ve Ejderhan’ın da yardımıyla arkadaşlığı öğrenen ve onlara yardım eden Bekçi Yiğit, oyunun sonunda Pamuk Prenses ve altınlar arasında bir tercih yapmak zorunda kalmış. Acaba Yiğit parayı mı tercih edecek, yoksa paranın satın alamayacağı diğer güzel şeyleri mi?... Mesela arkadaşlık...

+4

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.